Puslapiai

2014 m. balandžio 29 d., antradienis

Reikia pagalbos

 

Tikriausiai pastebėjote, kad mano tinklaraštyje jau kuris laikas yra M.Sopočkos hospiso baneris. Jeigu reikėtų nuimti visus banerius ir palikti tik vieną - tai būtų būtent jis. Dėl įvairių priežasčių. 

Šiandien mes su mano drauge Jūratė lankėmės hospise. Ir, jeigu lygšiolinė situacija dar kažkokia buvo, tai dabar tiesiog galima rėkti garsiai

 - reikia pagalbos!!!!!!

Paprasta aritmetika. Į mėnesį iš Ligonių kasų hospisas gauna su ligonių krepšeliais 40 proc. reikiamų hospiso gyvenimui lėšų. Tiek priklauso. Ligonių kasų pinigai ligoniui slaugyti skiriami tik 4 mėnesius. Po to žmogus turėtų numirti arba išvažiuoti namo. Jis nevažiuoja, jis slaugomas hospise tiek, kiek reikia. Būtent tokia yra hospisų judėjimo idėja - neatlygintinai teikti pagalba tol, kol ji reikalinga.

Hospisas turi pinigų tik dar dviems mėnesiams. Ir viskas. Jeigu neįvyks stebuklas. Sesuo Michaela, hospiso vadovė, tiki tuo stebuklu. Bet tikri stebuklai įvyksta tada, kai susijungia daugelio žmonių valia. 
Galima sakyti - aš geriau paaukosiu vaikams, ten yra viltis. Galima taip sakyti. Ir, be abejonės, vaikai turi ateitį ir jie privalo išgyventi. Čia yra rašytinės tiesos, skambios ir labai teisingos. Bet jei matei mirtį, tada žinai, kad ir neviltis turi būti ori. 
Paramos reikia ir penkiolikmetei mergaitei, kuri dabar yra hospise, ir 75-metei moteriai, kuri irgi yra hospise. Paramos reikia ir kitiems ligoniams, bei jų artimiesiems. 
Ar galite garantuoti, kad po kurio laiko tokios paramos neprireiks ir Jums?

O dar - padarykite gerą darbą ne dėl kilnaus tikslo, o tiesiog dėl savęs. 

Ryt paskutinė diena, kai galima skirti 1 arba 2 proc. nuo GPM. Bet rytoj dienos baigiasi ne visiems - nes gyvenimas nesibaigia rytojumi. Nepaisant išeinančiųjų, hospisas turi gyventi būtent dėl išeinančiųjų. Jo gyvenimą reikia palaikyti ir toliau
Jei nustos gyvavęs hospisas Vilniuje, bus šimtąkart sunkiau steigtis hospisams kituose miestuose. Tai ne vien sostinės išmyslas, tai trapi pradžia, kuriai reikia duoti gyvybę.

Savaitės pabaigoje  sesuo Michaela išvažiuoja į kitą šalį - prašyti pinigų Lietuvos hospisui. Mano vienas labai gerbiamas žmogus pasakė šitaip:  "Man asmeniškai pasidarė labai gėda.... Kodėl lietuviai Lietuvoje slaugomi už užsieniečių suaukotas aukas?"

KODĖL



Informacija iš hospiso tinklalapio: 

Kiekvienas gali padėti Vilniaus pal. kun. Mykolo Sopočkos hospisui. Tereikia aktyviai įsitraukti į hospiso veiklą ir tapti savanoriu arba paremti daiktais ar pinigais.
Asmenis, norinčius tapti hospiso savanoriais ar kaip nors kitaip paremti mūsų veiklą, kviečiame į Gailestingojo Jėzaus seserų kongregaciją, Rasų g. 4A, 11350 Vilnius, arba prašome skambinti tel. (8 5) 212 1090 arba (8 5) 219 5762. Papasakosime plačiau.
Svarbi informacija kandidatams į savanorius: su ligoniais tiesiogiai bendrauti gali tik pilnamečiai asmenys.

Galite mus paremti pervedant pinigus į sąskaitas:
„Pal. Kun. Mykolo Sopočkos hospisas”
Rasų g. 4
LT-11350 Vilnius
Lietuva

(Juridinio asmens kodas: 302837031)
Nordea Bank Finland Plc Lietuvos skyrius
Banko kodas:   21400
BIC, SWIFT kodas:  NDEALT2X
LT 832140030002856355  LTL
LT 232140030002856368  EUR
LT 392140030002856371  USD
LT 762140030002856384 PLN
 NORIU PADĖTI


2014 m. balandžio 27 d., sekmadienis

Migdolų riekelių sausainiai



Mega paprasti, mega greitai pagaminami ir mega skanūs





200 g migdolų riekelių, 2 baltymai, 2 šaukštai miltelinio cukraus, 1 šaukštelis nutarkuotos citrinų žievelės (taip pat galima pridėti ir džiovintų spanguolių gabaliukų)

  • Įkaitinkite orkaitę iki 180 °C. Išklokite skardą kepimo popieriumi
  • Suberkite migdolų riekeles ir citrinų žievelę į dubenėlį, (jei naudojate - spanguoles) persijokite miltelinį cukrų ir viską sumaišykite. 
  • Paplakite baltymus (standžių putų nereikia, kad tik kažkiek suputuotų), supilkite juos į migdolų mišinį ir atsargiai sumaišykite.
  • Šaukštu dėkite migdolų masę ant kepimo popieriaus, šiek tiek prispauskite, kad sausainukai būtų plokšti. 
  • Kepkite 10-12 minučių, kol sausainių krašteliai gražiai apskrus. 

Voila :) labai skanu su šokoladiniu padažu




2014 m. balandžio 17 d., ketvirtadienis

Šokoladinis sūrio pyragas



Truputukas iš jau buvusio.



Šokoladinis sūrio pyragas
(18 cm forma)
Pagrindui:
80 g sausainių (taip pat galite naudoti šokoladinius),
50 g migdolų,
50 g sviesto

Sūrio masei:

400 g sūrio Philadelhia,
200 g šokolado,
2 kiaušiniai,
150 ml grietinėlės,
1 šaukštas krakmolo,
70 g cukraus

  • Sutrupinkite migdolus ir sausainius smulkintuvu, ištirpinkite sviestą. Supilkite į trupinius sviestą ir išmaišykite.
  • Suberkite trupinius į formą, tolygiai paskleiskite ir bulvių grūstuve apspauskite pagrindą. Vietoje grūstuvės galima naudoti matavimo puodelius arba kitokius indelius su lygiu dugnu. Nenaudokite plono stiklo indų!
  • Pyrago pagrindas turi būti lygus. Norint galima iš trupinių suformuoti ir kraštelius. Įdėkite formą  į šaldytvą, kol gaminsite įdarą.
  • Ištirpinkite šokoladą kartu su grietinėle, išmaišykite, kad gautųsi glotni masė, pravėsinkite, kad nebūtų karšta.
  • Sudėkite į dubenį sūrį, įmuškite kiaušinius, suberkite cukrų, viską išmaišykite, tik neplakite, įberkite krakmolą ir išmaišykite, turi gautis lygi glotni masė. Tada supilkite šokoladą ir viską kruopščiai išmaišykite
  • Formą pastatykite ant dvigubo-trigubo folijos gabalo, įvyniokite formą į foliją ir įstatykite ją į didesnę formą 
  • Supilkite sūrio ir šokolado masę į mažesnę formą, išlyginkite viršų.
  • Į didesnę formą įpilkite vandens. Pyragas bus vandens vonelėje. Pašaukite į įkaitintą iki  190 °C orkaitę. Kepkite 45 minutes - jis bus gatavas, kai viduriukas dar bus vos-vos gyvas, o kraštai jau sutvirtėjo.


Aušinkite pyragą 2-3 valandas orkaitėje, po to perkelkite į šaldytuvą.


Na ir gabaliukas - matosi, koks jis kreminis. Tikras sūrio pyragas. 

2014 m. balandžio 9 d., trečiadienis

Ar Jūs jau pervedėte 2 proc GPM?

 

Jei dar nenusprendėte, kam pervesti 2 arba 1 proc. GPM, apmastykite galimybę skirti juos vietai, kuri, galbūt, bus reikalinga kiekvienam.


Paremti Vilniaus Pal. Kun. Mykolo Sopočkos hospisą galima pervedant 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio.
Tai galite padaryti internetu užpildydami FR0512 v.2 formą, arba užpildydami popierinę versiją. Ją galite gauti mokesčių inspekcijos skyriuose, galite užpildyti, atvykę į hospisą, adresu Rasų g. 4, Vilniuje. Darbo dienomis nuo 9 iki 15 val., arba atsisiųsti forma čia, atspausdinti, užpildyti ir atnešti į hospisą.
Norint pervesti 2% hospisui, E1 laukelyje reikia įrašyti “2”, E2 laukelyje - hospiso įm. kodą: 302837031, taip pat pažymėti “X” laukelyje 6S. Pildydami formą E5 langelyje įrašykite “2017”, jeigu norite skirti paramą įstaigai keliems metams. 1 - 4  laukeliuose reikia įrašyti atitinkamai: asmens kodą; vardą ir pavardę; telefoną bei adresą.



Hospisas

2014 m. balandžio 7 d., pirmadienis

Mielinis pyragas su cinamonu

Pyragas, tinkantis ir Velykoms. Pagamintas "monkey bread" - gabalinio pyrago principu. Labai paprasta ir gana originaliai atrodo.




20 g šviežių mielių
180 ml pieno
100 g cukraus
100 g ištirpinto sviesto
4 tryniai
750 ml miltų (mililitrų, ne gramų!!!!!!!)
šaukštelis tarkuotos citrinos žievelės

Pabarstymui
100 g rudojo cukraus
1 šaukštas cinamono (arba daugiau)
1 šaukštelis kardamono

Patepimui
50-70 g sviesto


Mieles ištrinti su cukrumi, įpilti šilto pieno, gerai išmaišyti. Įberti 2-3 šaukštus miltų ir dar kartelį pamaišyti, kad masė būtų vienalytė. Palikti 15-20 minučių, kad mielės suaktivėtų.

Suberti visus likusius produktus  (produktus pabarstymui ir sviestą patepimui kol kas atidėti) ir minkyti iš karto 5-7 minutes lėtai, 15-13 minučių - greitai. Tešla bus labai minkšta, bet turi būti glotni. Uždengti ir palikti, kol jos tūris padvigubės.
Sviestą patepimui ištirpinti, bet taip ne iki galo, neištirpusieji gabaliukai susimaišys su ištirpusiu sviestu ir bus tokia košytė. Cukrų sumaišyti su cinamonu ir kardamonu.
Formą iškloti kepimo popieriumi, kurį teptuku patepti sviestu ir pabarstyti cukraus ir cinamono mišiniu. .
Tešlą iškočioti stačiakampio formos, patepti sviestu, pabarstyti cukrumi ir suvynioti. Vyniotinį supjaustyti riekutėmis ir sudėti jas į formą. Pas mane truputį liko tešlos, tad iškepiau dar ir atskiras bandeles.


Formą su pyragų palikti dar pusvalandžiui šiltoje vietoje, kad tešla pakiltų. Orkaitę įjungti iki 175 C, į šaltą įstatyti formą ir kepti 40 minučių.

Ištraukti ir karštą paglaistyti miltelinio cukraus glajumi - cukrus, citrinų sultys ir brendis.


gabaliukas:

2014 m. balandžio 5 d., šeštadienis

Užtarkite vargšą morengą.... Pavlova su vyšniomis

Būtent taip. Užtarkite. Neprievartaukite morengų.... jiems tiesiog plyš širdis. 
Man labai pikta. 
Šitas postas atsirado iš nevilties. Morengas visuomet buvo kažkas orinio, lengvo, ir neginčijamai baltutėlio... Savo laikais "Sniegelio", "Neringos", "Marengų" (būtent su a) prikepiau kilogramais, visuomet būdavo balti. O jei nors vos-vos pagelsadavo - brokas, viskas keliavo kur kitur..... 
Kodėl dabar jis pakeitė spalvą - man niekaip nepavyksta suprasti. Rudi, sudegę, apskrudę - visą tai interneto platybėse pateikiama kaip etalonas. Standartai pasikeitė? Nežinau, dėl ko labiau nusiminti - ar dėl to, kad žmonės neįsigilina į procesą ar dėl to, kad propaguoja nevisai tinkamą technologiją. Pasirodo, kad "Pavlovos pantone slypi visi rusvos spalvos atspalviai".... c) Taip, pantone žmogaus, kuris iškepė netinkamai. Aišku, iškepti rudą orinį paplotėlį daug paprasčiau... bet tada jis ir neturėtų pretenduoti į morengo vardą...

P.S. Morengui su riešutais leista būti šiek tiek rusvam.

Na ir mano mėgstamoji "Pavlova". Įrodymas, kad morengas būna baltas :) 


Jam pagaminti beveik nereikia pastangų, o efektas – stulbinantis. Nors balerina, kurios garbei buvo pavadintas šis tortas dirbo labai daug – kaip ir kiekviena pasaulinės šlovės balerina, bet tortui pagaminti neužims nei valandos, aišku, neskaitant kepimo. Bet į tą laiką įskaičiuotas net labai sunkus darbas stebėti, kaip plakasi baltymai. O dar šitas tortas tiems, kurių meniniai sugebėjimai ypač pasireiškia kuriant meninę betvarkę – šiuo atveju yra plati erdvė pasireikšti. Vasarą „Pavlova“ pagaminsite su kvapniomis vasaros uogomis, rudenį – su rudeniniais vaisiais, o likusį laiką galima gaminti su šaldytais vaisiais ir uogomis, arba su kitais sezoniniais vaisiais

 



3 kiaušinių baltymai (M)
170 g smulkaus cukraus
1 šaukštas krakmolo
1 šaukštelis vyno acto

300 ml plakamosios grietinėlės

Vyšnių fruželino (vyšnios trumpai virtos vyšnių sultyse su želfiksu - gaminama vasarą :) )
Kadangi dabar mane labiau domina pats morengas, o ne įdaras - tegul būna toks. :) galite pasirinkti vaisius ir uogas pagal savo skonį :)

Įkaitinkite orkaitę iki 140° C.

Kepimo popieriuje nupieškite 20 cm skersmens apskritimą. Popierių apverskite ir uždėkite ant kepimo skardos.
Supilkite baltymus į plakimo indą ir  trumpai paplakite, kol pasidarys lengvos  putos. Palengva suberkite cukrų vis plakdami masę. Pabaigoje maišydami įpilkite acto ir įberkite krakmolo. Tešla turi būti standi, blizganti, ją galima perpjauti peiliu. Išlyginkite tešlą apskritime, pašaukite į orkaitę ir kepkite 30 minučių. Po to sumažinkite kaitrą iki 105 °C ir kepkite dar 1,5 valandos. Išjunkite orkaitę, praverkite dureles ir atvėsinkite moreną orkaitėje.
Morengą padėkite ant patiekimo lėkštės arba padėklo, nes pagaminto torto jau nebeišeis kilnoti iš vienos lėkštės į kitą.

Išplakite grietinėlę, akylai stebėdami, kad neperplakti. Tokį kiekį grietinėlės galima išplakti ir rankiniu plaktuvu. Cukraus į grietinėlę šiam tortui aš nededu, nes morengas pats iš saves labai saldus.

Ant baltyminio pagrindo sudėkite grietinėlę, ant jos – uogų įdarą. Patiekite iš karto.




Ir nuostabioji Pavlovos "kempinėlė" - taip, ji turi būti :)