2010 m. birželio 18 d., penktadienis

Keptų vaisių salotos su jogurto padažu

Mano gamintos salotos vakarėlio, skirto Tarptautinei tinklaraštininkų dienai, metu. sako, kad buvo gardžios :) rašau tik savasiąs, nes atrodo, kad aš viena tokia atsilikėlė, kad buvau neįdėjus jš i tinklaraštį. :)

Jūs tik pažiūrėkite, kaip aš smagiai įsisukau :) nieko pačiai daryti nereikėjo - nuotrauką padarė Jurga, receptą nukopinau iš visų salotų receptų sąrašo :) Bet vis tiek noriu šias salotas įdėti ir kartu padėkoti šauniajai Beatai-Bea iš tinklaraščio Bea w kuchni. Manau, kad jos tinklaraštis nėra visai nepažįstamas, ar ne? Ypač daug įdomaus jos tinklaraštyje turėtų atrasti vegetarai ir tie, kas mėgsta sveiką ir skanų maistą :) Prieš kelis mėnesius Bea rašė apie prieskonius. Tiesiog praeiti pro šalį nesugebėjau, tad įkyšau ir savo trigrašį. O pasirodo, sudalyvavau konkurse :) kurio dėl savo žioplumo iš karto nepastebėjau. Ir... laimėjau!!!!! beveik akimikrsniu mano namai užkvipo citrinmirtėmis, tonka ir paprika. Reikia pripažinti, kad paštas suveikė tiesiog idealiai.

Bea, kochana, jestem Ci niezwykle wdzięczna za pamięć, za uwagę, za to, że zawsze masz jakieś dobre słowo. Ciesze się, że znam Ciebie, przynajmniej wirtualnie i nie tracę nadziei, że może kiedyś spotkamy się i w realu. I jeszcze raz chcę Ci podziękować za przyprawy :)

Taigi šių salotų nebūtų be Beatos atsiųstų prieskonių - citrinmirčių, dažniau sutinkamų parfumerijoje, nei kulinarijoje. Bet Džeimio dėka jos po truputį pradeda rasti kelią ir į kitą, nei australų virtuvę. Kitąvertus, nenusiminkite, jei citrinmirčių kolkas neturite - bandykite naujus skonius. Kodėl neįdėjus į padažą melisų, mėtų, bazilikų arba peletrūnų? Tik gal nedėkime į salotas lašinukų, kaip patarė lietrytis... (parašas po nuotrauka :) na nebent jie būtų šokolade...

1 šviežias ananasas

3 persikai arba nektarinai

3 kietesnės kriaušės

1 apelsinas

300 g trešnių

2 šaukštai skysto medaus

1-2 šakelės šviežių mėtų

500 ml tiršto jogurto

citrinmirtės

Ananasą supjaustyti žiedais, persikus, apelsiną ir kriaušes griežinėliais, nusausinti popieriniu rankšluosčiu ir viską pakepinti ant grotelių arba kepsninėje keptuvėje. Taip pat vaisius galima apdeginti kulinariniu liepsnosvaidžiu. Išimti trešnių kauliukus. Jogurtą sumaišyti su medumi ir citrinmirtėmis. Vaisius sumaišyti ir užpilti jogurto padažu. Pabarstyti mėtų lapelias


Visų salotų receptus ir MV vyno eksperto Mindaugo Paliuko priderintų vynų aprašymus rasite pas Vygantą - skaniai.lt
Galiu tik pasakyti, kad prie mano salotų priderintas vynas - be priekaištų!