2013 m. sausio 28 d., pirmadienis

Marinatas paukštienai a'la Tailandas

Tęsiant kulinarinio Tailando temą mano virtuvėje, pasakysiu kad visumoje vis dėl to ją  turėčiau jaukinti. Arba nelabai... nes nemėgstu kokosų, o tai yra vienas svarbių ingredientų šioje virtuvėje... taip pat galėčiau tęsti su kitais antifavoritais: sezamais, žemės riešutais, anakardžiais....  Nors su kitais ingredientais mes puikiai sugyvename - pvz. be saldaus aitrijų paprikų padažo, citrinžolių aš sunkiai išsiverčiu.
Todėl šis pasiūlymas - Tailando virtuvės motyvais dar ir todėl, kad vištienos sparneliai Tailando virtuvėje dažniausiai yra gruzdinami. Kadangi nesu didelė gruzdintų patiekalų mėgėja, tad juos kepu orkaitėje. Bet marinatas labai skanus ir kaip marinatas ir kaip padažas.  Santa Maria lauknešelis puikiai pasidarbavo ir šiuo atveju

3 šaukštai sojų padažo
2 šaukštai rudojo cukraus
4 susmulkintos skiltelės česnakų
2 šaukšteliai trinto imbierų šakniastiebio
1 smulkiai supjaustyta citrinžolės balttoji dalis
3 šaukštai žaliųjų citrinų sulčių
4 šaukštai saldaus aitriųjų paprikų padažo
4 kafiro žaliųjų citrinų lapų  (smulkiai supjaustyti)
2 šaukštai austrių padažo
1 šaukšas aliejaus 
 
  • Viską, ką galima susmulkinti - susmulkinkite ir sumaišykite su likusiais produktais. Šio marinato kiekio pakanka 1 kg sparnelių. 
  • Sparnelius supjaustykite per sąnarius, galiukus galima panaudoti sultiniui (jei jų bus pakankamai). Vištienos gabalėlius sudėkite į marinatą, gerai  išmaišykite ir palikite kelioms valandoms ir ilgiau. Po to išimkite iš marinato, labai kruopščiai nuvalykite česnakų, imbierų, citrinžolių gabaliukus ir kepkite.
  • Aš asmeniškai tiesiog viską sudedu ant skardos, išklotos kepimo popieriumi.