2010 m. balandžio 6 d., antradienis

Povelykinis....


Laikas rinkti akmenis. Kaip bebūtų. Realiai, tokių Velykų dar nesu turėjusi. Ir nenoriu. Bet mes čia apie kulinariją, ar ne? Todėl esu savimi labai patenkinta. Pirmiausia, prigaminau tiek, kad šiandien reikėjo virti pietus. O tai reiškia, kad labai gerai viską paskaičiavau. Šaunuolė Elžbieta. Dar iškepiau nerealią bobą, kurią pribaigėme pirmąją dieną. Ir mūsų daug nebuvo - tik keturi :) Visai negaila buvo su ja darbuotis visą šeštadienį. O čia mano merginos darbas - puošė mazureką, net liežuvį iškyšus buvo ) o aš svaigau i ją žiūrėdama. O po to visi svaigome mazureką bevalgydami. Na jau skanumas - nerealus. Kodėl anksčiau jo nepastebėdavau vienoje geroje knygoje?

Kokios Velykos be želiuko? Būti negali... tiesa, perplonas gėlytes išpjoviau, na bet nieko, skoniui tai nepakenkė :)


Boba. Ne, tikra Boba. Ir tuo viskas pasakyta. O dar galima pasakyti, kad tai yra plombyro skonio Boba. Dieviško plombyro skonio Boba.


Na o čia? O kas gi čia? O čia - leiskite pristatyti tamsiai mėlynos spalvos kiaušinis dažytas pagal prieš šventes paplitusią margučių dažymo natūraliais dažais technologija. Patikinu, kad paėmiau patį tamsiausią - tiesiog kaip naktis... Kad tikrai nepasiriktumėte, palyginimui - baltas kiašinis, nedažytas. Tik dabar reikia spėti, kuris yra kuris.... Įdomu, kas dar dažė margučius pagal tą technologiją? Ieškau :) ir noriu išsiasiškinti, kur šuo pakastas:)


8 komentarai:

Manija rašė...

Vai vai... Dieviško skonio, matote... Manai, patikesim? :) O kurrrrrr receptai?? A? :))

Elžbieta rašė...

Kurrrrr... kurrrrr... raidelių daug :)))) ne veltui pradėjau "žaisti" ryte, o baigiau tik prieš 11... vakaro, vakaro. Kol kas raideles kitur rašau... irgi nemažai jų reikia :))) Iki kitų Velykų spėsiu :)))

Forelle rašė...

Labai laukiu bobos recepto, nėra labai skubu, nauja orkaitė bus tik po geros savaitės, bet jau planuoju ką galėsiu kept be jokių baimių sudegint ar neiškept normaliai :)
O kokie čia natūralūs dažai taip dažo? Aš visada dažau tik natūraliais. Šiemet su svogūnų lukštais ir mėlynėmis. Rezultatai va kokie
http://forellesreceptai.lt/linksmu-sv-velyku
Jau netgi sakyčiau per tamsūs tie mėlyniniai, per ilgai užlaikyti tirpale

Lina rašė...

Man tai smalsu, iš ko tie lapeliai padaryti želė torte :) Labai labai gražiai atrodo.

Forelle rašė...

Šiandien prie kompiuterio su dideliu monitoriumi įžiūrėjau, kad lyg dažėte raudonais kopūstais kiaušinius :) Esu ir šiais dažius, spalva tikrai ryškesnė buvo. Aš visiems savo dažus ruošiu taip pat. Pirma, dažomąja medžiagą paverdu apie pusvalandį (į kopūstus bei burokėlius dar reikia rūgšties dėti). Tada atvėsinu, sudedu žalius kiaušinius ir paverdu 7-10 min. Išjungiu ugnį ir palieku tol, kol atvėsta. Galima vis patikrint ir anksčiau išimti, jeigu jau spalva tenkina, nes kartais su burokėliais ar mėlynėmis vos ne juodus gali gaut

Elžbieta rašė...

Forelle, nu jo, reikes kiek palaukti :) o spalva - tu teisi (o kodėl mes čia jūsinamės? :) ar nieko prieš tu? :) čia buvo raudongūžiai kopūstai :) tik aš, žiopla tokia, pasitikėjau tomis internetinemis instrukcijomis... tai ir padariau blogai... svarbiausia, netikėjau, kad kas nors doro išeis, bet vis tiek dariau :))))

Lina, ačiū :) O lapeliai išpjaustyti iš obuolio :)

iness rašė...

Taip ir aš bandžiau visas tas natūralias priemones - nesigavo nei viena, išakyrus svogūnų laiškus :) Gal reikėjo tą kopūstą pavirti ir tada nukošti skysti bei jame virti kiaušinius...bet daugiau turbūt nedarysiu :)

Eni rašė...

Elžbieta, nesusilaikiau nuo komentaro, nors šiaip tyliai seku blogą :) Tavo kiaušiniai labai panašūs į maniškius šiemet dažytus špinatuose :) O pernai burokėliuose... :) Ir viriau prieš tai, ir išvirtų kiaušinių iškart neištraukiau, ir acto pyliau, bet nelabai kas matėsi... Vieninteliai gerai dažantys natūralūs dažikliai, tai kinrožių žiedai, vaisinės arbatos ir ciberžolė :) Na ir aišku visų žinomi svogūnų lukštai :)