2010 m. balandžio 2 d., penktadienis

Nekepintų grikių salotos su keptais pomidorais


Kaip ta Raudonkepuraitė. Ne, kad paklausyti vyresnių ir eiti tiesiai, tai ne... vis reikia aplinkui. Ėjau, ėjau ir staiga atradau vieną parduotuvėlę. Labai net maloniai nustebau, atradusi čia tokių įdomių produktų. Bet apie ją kiek ilgiau papasakosiu kitą kartą. Šiandien mano "laimė už posūkio"... tik kad posūkis toli. Gerai, prie reikalo.

Taigi, priminti, kad esu priešistorinis mamutas nereikia, a ne? Todėl labai-labai seniai vienoje knygoje, ar tik ne žinomos lenkų dietologės I.Gumovskajos? perskaičiau apie nekepintus grikius. Negana to, kad įprasti grikiai yra tikras lobynai, o ką jau sakyti apie tuos, neapdorotus? Labiausiai man tada įsiminė, kad jų spalva yra žalsva. Dabar, aptikus tokių grikių, galiu pasakyti, kad mums, košių mėgėjams, šitie grikiai buvo labai skanūs.150 ml nekepintų grikių kruopų
8-10 vyšninių pomidorų
šiek tiek aliejaus pomidorams pakepti
2 šaukštai aliejaus (mėgstu vynuogių kauliukų)
1 šaukštas citrinos sulčių
medaus (pagal poreikį)
1 skiltelė česnakų
sauja baziliko lapų (pas mane šaldyti)
saują petražolių
druskos
1 šaukštelis garstyčių

Grikius užpilti verdančiu vandeniu (250 ml), uždengti ir virti 8-10 minučių. Daugiau tikrai nereikia, nes grikiai mums reikalingi birūs. verdant grikiai labai maloniai kvepia, išvirusių skonis truputį riešutinis, bet nestiprus. Česnaką trumpai pakepti aliejuje ir tada suberti perpjautus pusiau pomidoriukus. Ir juos labai trumpai pakepti keptuvėje su česnaku. Likusius produktus sumaišyti padažui. O po to sumaišyti grikius, pomidorus ir užpilti padažu. Galima valgyti ir šiltai ir šaltai. Man grikiai ir pomidorai - tobulas derinys, o be to tai taip paprasta.... :)

10 komentarų:

Jurga rašė...

Aš vakar kaip tik žiūrėjau, kaip reikia daigint nekepintus grikius (tiesa sakant, ir pirmą kartą išgirdau apie juos), o tu šiandien bac ir receptą įdėjai su nekepintais grikiais :)
Išduok paslaptį - kur pirkai?

Elžbieta rašė...

telepatija :)))) Jurga, Biotekoje :) Tai pasiieškojus galima ir kitų įdomybių rasti :)
Man tai grikiai labai skanūs ir nedaiginti - tokio šviežio, ką tik nuskinto lazdyno riešuto. O rytojui užmerksiu juos jogurte :))) nevirsiu :) manau, mano pusryčiai pasikeis nuo to laiko )))) buvo juoda duona su varške ir su daigais, dabar bus grikiai su jogurtu ))))

aguonele rašė...

reiks paieskoti pas mus bio parduotuvese, nes niekad nesu atkreipus demesio i tokius. Sudomino bent jau isbandyti, nes siaip esu visokiu kruopeliu megeja ;) aciu uz ideja.

Elžbieta rašė...

O, aguonėlė, gimininga siela :)))) mes visa šeima kruopiniai :) ir kuo įdomesnės kruopos - tuo geriau :) Bio parduotuvėse, manau, tikrai galima būtų rasti :)

Žiupsnelis Druskos rašė...

Man irgi įdomu.. reikės paieškoti. Stoju į kruopinių klubą ;)

aguonele rašė...

Taigi radau ir as pirkti siu grikiu! Nukrautos lentynos ju, bet kai nesidomi tai ir nematai :( siandien vakarienei isbandysiu!

Anonimiškas rašė...

is cia suzinojau, kad parduotuveje ''tie nuslifuoti, balti grikiai'' tokie ir turi buti, nes jie zalsvi ir nekepinti :) is cia suzinojau ir aciu, nes siu kruopy myletoja esu mmm :) ir dar perskaicius komentare, kad grikius uzsimerkti jogurtu... kodel gi ne! jau trecias rytas ismirkusius jogurte grikius lesioju (sluoksniais: grikiai, jogurtas, saulegrazos, semenys, braskiu pora) pasaka Jusu blog'as :) Kaip miela net komentarus skaityti, kai taip silta jauku tokiuose blog'uose! Gyvuokit ir gaminkit toliau! :)

Elžbieta rašė...

Koks saunus kruopiniu klubnas :) aguonėlė, žiupsnelis :)

to Anonimiškas :)
ačiū labai už tokius gražius žodžius :) sparnai auga :)

Forelle rašė...

Aš irgi prisijungsiu prie kruopinių būrio :) Po šio posto paskelbimo,intensyviai pradėjau nekepintų grikių, nusipirkau, paragavom ir negalim sustoti. Dukrytė sirgdama vis prašo šių grikių košės ir visą sirgimo laiką būna jais tik ir gyva, o seniau nieko į burną net neimdavo :)

Anonimiškas rašė...

A ,kaip idomu. kam tuos grikius kepina vapshie! :) gerai zinoti, kad yr tokiu fainu besidalinanciu zmoniu. respects, jauskit jauskit gyvenima! Balti grikiai MMM. neItiketina. "Siauliai" jei kyl klausimu kode taip rasau kokio velnio taip rasau.