2009 m. sausio 31 d., šeštadienis

Vytinta kiaulienos nugarinė


Pažinote? Aha, čia ji, ta pati - "palendvica". Labai mėgstu. O parodykite, kas nemėgsta :) nedaug tokių bus. Mano mamytė mokėjo daryti neįtikėtino skonio "palendvicas", prisimenu tuos laikus, kai virtuvėje kabojo visą eilė suvyniotų nugarinių, dešrų ritės. Kažkaip pamiršau, kad galima daryti tokią skanią mėsą, bet kai vis dažniau parduotuvėje paskaičius etiketę padėdavau dešros arba "rukytos" - vytintos mėsos gabalą į lentyną, nutariau, kad geriau darysiu pati. Ką sėkmingai ir praktikuoju.

1,2 - 1,5 kg kiaulienos nugarinės be kaulo ir su minimaliu lašinių kiekiu
2 šaukštai druskos
1 šaukštas cukraus
1 šaukštas maltų juodųjų pipirų
2 šaukštai tarkuotų česnakų

Visus prieskonius sumaišyti ir mišiniu įtrinti mėsą. Laikyti šaldytuve 5 - 6 dienas, kartą į dieną apverčiant. Po to mėsą išimti, gerai nusausinti popieriniais rankšluosčiais, įvynioti į marlę ir pakabinti gerai vėdinamoje patalpoje (turiu vietelę virtuvėje :) ) Džiovinti 7 - 9 dienas. Taip pat džiovinti mėsą galima ir šaldytuve: įvynioti mėsą į lininę servetėlę ir tiesiog padėti šaldytuve. laikas nuo laiko keisti servetėles.

9 komentarai:

Anonimiškas rašė...

O as saldytuve laikau apie 2 paras, po to nusausinu, ir pakabinu arba virs virykles (arba prie radiatoriaus, zinoma, ziemos metu).

Elžbieta rašė...

O, reikės ir man sutrumpinti sūdymo laiką :) Pabandysiu :)

Sarmite rašė...

vajee kaip sudomino, aš bandysiu, tik klausimukų keletas, sakykite, o temperatūra nėra svarbi laikymo?(turiu omenyje kambario temp.)Tarkim gal vasarą geriau o gal kai vėsiau?

Elžbieta rašė...

Sarmite, druska ištraukia daug drėgmės, tad pakanka, kad tiesiog nebūtų karšta. Normali kambario t-ra labai tinka :)

As rašė...

Labai skanu, o ar naturaliai ruzavesne spalva sios mesytes galima butu isgauti? Nes ji pakankamai tamsi gaunas ;)

Elžbieta rašė...

As, pagal taisykles tai reikėtų dėti salietros. Cukrus irgi turi įtakos mėsytės spalvai. Na, ir aišku, mėsa pati jei yra šviesesnėm, tai ir vytinantis bus šviesesnė :)

sigis rašė...

kaip saugotės nuo musių? ar nepuola? :)

Elžbieta rašė...

Sigi, kas stebetina, nepuola. O jeigu bijote musių, tuomet galima vytinti šaldytuve :)

Anonimiškas rašė...

337o galima vytinti mesa vasara vedinamoje patalpoje? kokia optimaliausia temperatura?