2009 m. rugsėjo 9 d., trečiadienis

Braziliškas serialas "Paslaptingos dono Baklažano aistros". 5 serija. Įdaryti baklažanai "Garni arach"


Ši serija pasirodo lemtingą akimirką.... 09 09 09 09.09 val.... bent jau taip jai liepta :))) Ir dar ji skirta 52 savaitėms
Trumpas serijos turinys: Donas Baklažanas sunkiai išgyvena donjos Paprikos dingimą. Jis blaškosi, nežino, ką pasirinkti ir kaip elgtis. Ar eiti pas donją Keptuvę ar pas donją Orkaitę? Net stebuklingas jo tėvų - donjos Mėsos ir dono Faršo - apsireiškimas nepaguodžia. Galiausiai donas Baklažanas pasibarsto galvą donu Česnaku ir atisigula į brolio-dvynio - dono Pomidoro - glėbį. Visi verkė. Tradiciškai aš neverkiu. Valgau. Ir su malonumu :)

Serijos režisierė, dailininkė, kaskadininkė, vairuotoja, atsakinga už aktorių parinkimą, buhalterė, režisierės asistentė, choreografė ir visų vaidmenų atlikėja - aš, scenaristė - armėnų liaudis, kuriai dėkoju už receptą :)

8-10 smulkūs baklažanai
800 g faršo (jautiena, paukštiena)
2 vid. dydžio svogūnai
8-10 skiltelių česnakų
8-10 pomidorai (arba konservuoti pomidorai savo sultyse)
aliejaus kepimui
lydyto arba paprasto sviesto
druska, pipirai, petražolės, džiovinti bazilikai, cukrus

Baklažanuose išpjauti ertmę, sudėti juos į skardą, pašlakstyti aliejumi ir kepti orkaitėje, kol suminkštės. Smulkiai supjaustyti svogūnus, įkaitinti aliejų ir pakepinti svogūnus ir dvi skilteles česnakų. Sudėti faršą ir kepti nuolat maišant. Įberti druskos, pipirų, džiovintų bazilikų, pjaustytų petražolių. Gerai išmaišyti ir dar truputį pakepti. Nulupti pomidorus, supjaustyti juos ir pusė jų sudėti į troškintuvą. Pabarstyti žiupsniu cukraus. Taip pat sudėti ir išpjautus baklažanų viduriukus. Iškeptus baklažanus pabarstyti smulkintais česnakais ir įdaryti mėsos faršu, sudėti ant pomidorų ir uždengti pomidorais. Pabarstyti žiupsniu cukraus ir sudėti nedidelius sviesto gabaliukus. Uždengti dangčiu ir troškinti apie 45 minutes.

Čia taip puode atrodo :)

Neapsigaukite :))) Puodo talpa - 7 l :))))

6 komentarai:

Sparnuotis rašė...

Elzbieta, negaliu atsidziaugti tavo smaikstumo nestokojanciais dono Baklazano nuotykiais. Tik va man, neismanelei, iskilo toks klausimas - kam reikia tiek ilgai (net 45min???) dar kankinti dona baklazana prikistu pilvu tame 7litru puode, jei ir jis ir farsas buvo pries tai apkepti?

Elžbieta rašė...

O taip mano anyta daro. Man skanu, todėl klausimų nekildavo ))))) Tik ji troškina dar ilgiau. 8-)))) Aišku, jei pomidorai būtų konservuoti, tai tada ir trumpiau galima būtų :) bet norėjosi, kad pomidorai gerai susitroškintų :)

Beata Nicholson rašė...

Elzbieta, esi nepakartojama, bbaklazanu serijos fantastishkos...zodziu pavarai kaip deive...super

Elžbieta rašė...

Beata.... niu Tu mane komplimentais lepini :))))) bet nesakysiu, kad nemalonu ))))) Ačiū labai :)

Indrė rašė...

Rytojaus vakarienė numatyta. Dar pagardinsim geltona paprika ir voila :)

dpd rašė...

kaiptai sutalpinau i 3l, gal todel , kad petražolių nedėjau :)