2009 m. rugsėjo 20 d., sekmadienis

Braziliškas serialas "Paslaptingos dono Baklažano aistros". 6 serija. Azijietiški baklažanai


Trumpas serijos turinys: Grižęs iš kelionės donas Baklažanas neranda sau vietos. Visas gyvenimas jam praeina prieš akis. Tai jis baklažanas, tai jis morka, tai jis burokėlis, tai jis pomidoras. Tam, kad išsivaduoti iš šių depresinių minčių donas Baklažanas užsiėmė rytietiškomis kovomis. Ir staiga atrado save. Dabar jis ne donas Baklažanas, o Pak Zian' as.
Tradiciškai visi verkė....

Serijos režisierė, dailininkė, kaskadininkė, vairuotoja, atsakinga už aktorių parinkimą, buhalterė, režisierės asistentė, choreografė ir visų vaidmenų atlikėja - aš, scenaristės - daržovės koriejietiškai, kurioms dėkoju už įkvėpimą :)

2 nedideli baklažanai
druska
aliejus kepimui

marinatui:
1 šaukštas sojos padažo
1 šaukštelis medaus
1 šaukštelis trintų imbierų
1/2 šaukštelio aitriųjų paprikų
1 šaukštas ryžių acto
3 susmulkintos skiltlės česnakų

Baklažanus supjaustyti plonomis juostelėmis, pabarstyti druska ir palikti mažiausiai pusvalandžiui. perplauti šaltu vandeniu ir nusausinti. Kepti nedidelėmis porcijomis. Nausausinti ant popierinių rankšluoščių. Marinatui visus produktus sumaišyti, užpilti baklažanus, paslėgti ir palikti kelioms valandoms.

11 komentarų:

Sparnuotis rašė...

Ooo, kaip tik dar "atliko" keletas gražių, mažučių baklažanų mano šaldytuve, manau, kad ryt-poryt juos susimarinuosiu pagal šį receptą:) Jei jau, Elžbieta, rekomenduoja....:)

Anonimiškas rašė...

Labas :) Aš kiek ne į temą, bet nežinau, kur kitur paklausti. Ar įmanoma gauti "Virtuvės" visus numerius nuo pat pirmojo iki paskutinio?

Indrė rašė...

Kaip tik igijau baklzana - bandysiu ji prisijaukinti :) tik deja nei vienas is siu receptu netiko - tai to tai ano namie nera, o pirkti nebegalima... Bandysiu sukti su grybais - gal kas gero pavyks :]
O baklazanas gali prapjautas "stoveti" saldytuve dienele kita ar nelabai? Bijau, kad nesujuostu

Elžbieta rašė...

Jau, aišku, kiek po laiko... bet... Miglė, ar darei šiuos balažanus? :)

To Anonimiškas - niu kad tai nelabai ivykdomas dalykas... deja... redakcijoje nėra...

Indrė, kaip baklažaninės aistros? ar pagaminai ką nors? :) šiaip tai nelabai gerai kai stovi prapjauta daržovė...

Jurgita rašė...

sis receptas tiesiog nepakartojamas.
Rekomenduoju visiems pabandyti.

Elžbieta rašė...

O, Jurgita, kaip smagu :)

Anonimiškas rašė...

Sakykite,

iš recepto nesupratau, ar tuos baklažanus reikia kelias valandas laikyti marinate po presu ar tik paspausti kelias minutes ir tada šiaip skystyje palikti stovėti? Jei laikyti po presu kelias valandas, tai su kuo prispaudžiate?

Elžbieta rašė...

Anonimiške, aš sudėjau baklažanus į nemažą dubenėli, uždengiau plėvele ir po to ant plėvelės uždėjau lėkštę, kuri tilpo į dubenėlį :) labai smarkiai slėgti nereikia, tik prispausti :) Baklažanai turi pastovėti marinate kelioms valandoms šitaip suslėgti. Galima per tą laiką juos permaišyti.

Megė rašė...

O tai šitie baklažanai yra valgomi šalti?

Elžbieta rašė...

Taip, šalti :)

Megė rašė...

Na ką, išbandžiau - bet kadangi šaltų patiekalų nemėgstu, tai dariau šitaip: iškeptus baklažanus užpyliau marinatu (nesuslėgiau jų su niekuo), palaikiau apie valandą, tuomet pasikepinau kiaulienos šoninę su petražolėmis, sumaišiau su baklažanais ir valgiau viską su virtais ryžiais. Truputį gavosi rieboka, bet tikra fantastika. Tas marinatas žiauriai gerai derinasi prie baklažanų, labai ačiū už receptą! :)