2009 m. birželio 14 d., sekmadienis

Baklažanų, pomidorų ir bulvių troškinys


Žiauriai nefotogeniškas... žiauriai. Su troškiniais taip dažnai būna. Bet ką padarysi, toks jaukus, skanus ir paprastas patiekalas, kad negaliu nepasidalinti.

Taigi, šiam stebuklui reikia:
1 vid. dydžio baklažano
2-3 pomidorų (arba maža skardinė pomidorų savo sultyse)
2-3 bulvių
kelių česnako skiltelių (pagal skonį)
aliejaus, druskos, baziliko
vandens (arba sultinio)

Storasieniame puode įkaitinti aliejų ir kelias sekundes apkepinti sutraiškytas česnako skilteles. Bulves stambiai supjaustyti, sumažinti ugnį ir įmesti jas į puodą. Pakepinti 5 - 7 minutes. Baklažaną supjaustyti storais žiedais, šiuos į keturias dalis. Sumesti į puodą ir kepinti dar 5 - 7 minutes. Tik nepamirškite pamaišyti. Pomidorus nulupti ir supjaustyti nedideliais gabaliukais, sumesti į puodą ir patroškinti viską kartu. Pasūdyti, įberti džiovinto baziliko. Troškinti kol daržovės sumikštės. Jei reikia, įpilti šiek tiek vandens arba sultinio. Paprasta ir greita :)

5 komentarai:

Indrė rašė...

Aš kažko nedraugauju su baklažanais - matau, kad visi blogai pilni receptų su jais, o man kažko nekyla ranka jų gaminti :/ neatsimenu, kada ir velgiau

Elžbieta rašė...

Indrė, gal kada meilė atbus? žinai, kaip būna... :)

Anonimiškas rašė...

oi kaip megstu baklazanus!!!!!! mmmmmmm greit bandysiu si skanumyna :)))

Megė rašė...

Išmėginau, ir tai bus dar vienas patiekalas su baklažanais į mano dažnai daromų pietų sąrašą. Labai ačiū, labai myliu baklažanus :) Bet kad ir kokį patiekalą daryčiau su jais, prieš tai juos palieku su druska nusivarvinti ir juos perplaunu, nes kitaip jie gaunasi neskanūs. O kaipgi Jums, ar nepasūdote jų?

loreta rašė...

Troškinys, kiek paprastas paruošti, tiek nuostabus ragauti.... Dabar ir aš galėsiu mėgautis savo paruoštais baklažanais. Labai dėkoju