2009 m. birželio 7 d., sekmadienis

Šiek tiek žvairuojančios kynvos salotos su daržovėmis


Tokios juokingos salotos... vis bandau atrasti meilę kynvai. Kažkaip ji pas mane neprigijo, nepaisant visų jai skiriamų difirambų... Žvilgteliu į ją, prisimenu kainą už kruopas ir vis galvoju, gal yra paskutinis šansas... Bet jei ir nėra to paskutinio šanso, vis tiek sunaudoti reikia. Vienos mėgstamiausių mūsų šeimos salotų - tabule. Su kynva gavosi labai sėkmingas derinys :)

125 ml kynvos
250 ml vandens
2 vid. dydžio pomidorai
ryšulėlis petražolių
ryšulėlis svogūnų laiškų
ryšulėlis kalendrų
2 šaukštai aliejaus
1 šaukštas citrinos sulčių
žiupsnelis cukraus
druskos pagal skonį
1/4 šaukštelio aitriųjų paprikų

Kynvą išvirti. Kaip ant pakelio užrašyta - išvirkite kaip ryžius... (žodžių trūksta.... čia jau akmenukas importuotojui). Hm... jei virčiau 30 arba 40 minučių, kas iš kinvos liktų? ūsiukai susisukę? Užtenka 12 - 15 minučių.
Taigi, į išvirtą kynvą įpilti šaukštą aliejaus, išmaišyti. Žoleles smulkiai supjaustyti, pomidorus irgi supjaustyti kubeliais, bet prieš tai išimti sėklas. ir kaip su visomis kitomis salotomis - tiesiog viską sumaišyti. Aš dar jas įdėjau į pomidoriukus :)


6 komentarai:

Rytka rašė...

Kas cia dabar - ryzius virti 30-40 min.??? Verdu ryzius gal 10 - 15 min. - veliau uzdengiu puoda ir leidziu jiems isbrinkti. Naudoju paprasciausia puoda, ryzius dedu nemirkytus i salta vandeni.

Elžbieta rašė...

Malonu, kad apsilankėte :) Kiekvienas savo būdus turi :) beje, kaip ir skirtingas ryžių rūšis reikia virti skirtingai :) Pvz. verdant Jūsų nurodytų būdu raudonuosius ryžius per 10 - 15 minučių net nebus žymės, kad jie vandenį matė :) apvalūs ryžiai verdami vienaip, ilgagrūdžiai kitaip, laukiniai kitaip, ryžiai pakelyje dar kitaip :D
Todėl, mano manymu ant etiketės turi būti nurodymai skirti nurodytam produktui, o ne plačiausiai grupei.

Egle rašė...

Nėra to blogo, kas neišeitų į gerą ;)

Letune rašė...

Ar kynva-tai kruopos, iš kurių galima virti košę su aliejum ir valgyti vieną? kur jos galima nusipirkti? Kažkaip tarp kruopų nepastebėjau. Ačiū

Anonimiškas rašė...

Sveiki,
Pagaliau "sveiki produktai" ant pakelio parašė, kad prieš verdant abi kinvos(lietuviškai, balandos ) rūšis reikia gerai nuplauti keliais vandenimis, kad kartumas dingtų Gaunasi visai kitas skonis.
Man skaniausia raudonos balandos kruopas pakeptnti prieš verdant ir košę pagardinti anakardžiais su datulėm.

Elžbieta rašė...

Letune, :) dėl virimo būdo tai galima įvairiai ir taip irgi, kaip, beje, ir kitas kruopas :)
Paprastose parduotuvėse jų nemačiau, galima nusipirkti specializuotose parduotuvėse. Vilniuje tai Sveiki produktai, Skonio studija. :)

To Anonimiškas :) , šiaip jau lietuviškai tai bolivinė balanda.... , :P)))) Man kynva neprigijo ne dėl kartoko skonio, bet veikiau dėl jo trūkumo... nejaučiu aš jos skonio - ji man mimikruoja priklausomai nuo kitų produktų... bet čia grynai mano asmeninio skonio pasireiškimai :) nežinau, jau liko tik vienam kartui, tai sunaudosiu... o daugiau tai gal nepriksiu, bent jau kolkas... gal vėliau kada... :)