2009 m. birželio 26 d., penktadienis

Pagyrų puodas. Straipsnis žurnale "GASTRONOM"

Tai ką, girsiuos. Gastronomas - vienas pagrindinių Rusijos kulinarinių žurnalų mėgėjams.
Su straipsniu tai kaip su Kulverstuku. Statėme, statėme ir pagaliau pastatėme. Straipsnis buvo parašytas jau seniai, laukė savo laiko. Taip išėjo, kad beveik metus :) Gal kaip vynas - kuo senesnis, tuo geresnis? :) Nežinau, spręsti ne man. Straipsnis apie kulinarinius įspūdžius iš Armėnijos. Vis tiek labai smagus darbinis epizodas. Nors... Kažkodėl kai kurius dalykus nuredagavo. Net pikta buvo... Įdomu, kas ten buvo kartu su manim ir viską matė? Manau, armėnai juoksis patyliukais :))))) O dar kas mane į Rusiją perkėlė su mano pamąstymais apie lietuviškus pieno produktus ir t.t.? Labai jau nelogiškai atrodo... nesigylinant toliau ;/ Vienintelis dalykas, tai turiu vilties, kad "protingas nieko nesakys, o kvailas - nepastebės". Ir maketas nelabai patiko, t.y. kai kurios nuotraukos. Aš nesakau apie savo, mano gi genialios )))))))) Kas katei uodegą pakels, jei ne ji pati? ))))))

Vis tiek, širdelė spurdėjo, kai paėmiau žurnalą į rankas... nors ir ne pirma mano medžiaga šitame žurnale, bet tokia didelė - pirma. Tikiuosi, kitame numeryje vėl kažkas pasirodys :) nors su spauda įvairiai būna....

Gastronom

O dabar desertui keletas nuotraukų iš Armėnijos:

Jerevano vaizdai. Už nugaros konjako gamykla ARARAT, priekyje - vyno-degtinės-konjako gamykla NOY, dešinėje - alaus gamykla KILIKIJA :))))) atrodo, vien tik geria :))) Kvapelis toje vietoje, kur stoviu -mmmmmmm :))))))

Araratas įnoringas. Nori pasirodo, nori ne... pagavau tik tokį

nepasisekė. Miestas - vienos statybos. deja, buvo kardinaliai tvarkomos požeminės komunikacijos, neveikė dauguma fontanų


Š.Aznavuro vardo konjako statinių alėja konjako gamykloje ARARAT.

Kieno statinė?

toks sau vaizdelis...

Poilsiui driežas pasirinko sieną, kuriai virš tūkstančio metų


Tarptautinio gatvių teatrų festivalio dalyviams irgi patiko šios sienos.
Skanesnių vaisių nesu valgiusi...


Prieskoninės žolelės. Koks armėniškas stalas be žolių ir sūrio?
dar vienas nesvietiško skanumo daiktas - džiovinti vaisiai

Vynuogių kekės "apvilktos" į maišelius. Ne, ne tam, kad būtų patogu nuskinti ir iš karto nešti. Paukščiai irgi labai mėgsta vynuoges


Ečmiadzin


Skaniausi vaisiai ir daržovės auga čia, Ararato slėnyje. Monumentas skirtas Sardarapato mūšiui atminti.

Bus daugiau :)

25 komentarai:

Žiupsnelis Druskos rašė...

Saunuole Elzbieta!

Egle rašė...

Ajajai :)) Aš jau kaip laukiu, kol pas mus pasirodys ;) Galėsiu patobulint savo rusų k. skaitymo įgūdžius ;)
Tik pirma man dar reikia iki tos vietelės nusigaui, nes per tuos mokslus niekur nosies beveik neiškišdavau ;/

Elžbieta, šaunuolė :)

Laurindre rašė...

Kažkada ir aš ten buvau, tik deja labai nedėkingu laiku, sausio mėnesį. Labai gailėjausi, kad negaliu pamatyti tikrojo šios šalies grožio, žiemą Jerevanas toks dulkinas,pilkas. O kadangi buvau labai jauna, tai ir į alkocholio gamyklas manęs niekas neįleido))))))))))))Bet prisiminimai vistiek malonūs..........

Elžbieta rašė...

Žiupsnelį, ačiū labai :)
Eglė, lauki, kol Gastronomas čia bus? O jis jau yra. Šiandien pasiėmiau iš knygyno :)
Laurindre, o mes vis karščiausiu laiku nuvažiuodavome. Bet pernai, tai kaip ir minėjau, visur statybos, atrodo per statybų aikštelę eini... tad ir vasarą buvo nepaprastai dulkina. Ir labai blogai, kad fontanų pusė buvo išjungta. Bet vis tiek malonu :) O grožis ten tai tikrai neišpasakytas, atrodo, kaip kitame išmatavime esi :)

Egle rašė...

Tai jau skuodžiu rytoj, jei dirba. Gi anketos nenunešiau per tą magistrinį... :)

Elžbieta rašė...

Jie ir sekmadieniais dirba :) Nu va, bus proga ir anketą nunešti :)

Vilma rašė...

Elžbieta, šaunuolė esi! :) Kai pamačiau vaisius ir daržoves, net nebesinori rytoj į Kalvarijų turgų eiti... Nu ką galiu pasakyti - džiaugiuosi, kad teko valgyti pačių skaniausių vaisių. Tikiuosi vieną gražią dieną ir man teks. :))) Ta tema anekdotą prisiminiau... Pameni reklamą apie Tchibo kavą? - "mes atrinkome geriausias kavos pupeles..." Tai mano brolis potekstę kažkur rado "O likusias supakavome ir išsiuntėme jums..." Su vaisiais tas pats - jie atrinko gražiausius saulėje prinokusius persikus, o likusius eksportavo... :)))

Elžbieta rašė...

Vilma, tai žinok, tai ir yra. AQš anksčiau nelabai suprasdavau vyrą, kai jis vis nosį raukdavo prie persikų, abrikosų, etc. O dabar gerai suprantu, kodėl jis taip daro :))) Vaisių skonis nerealus... Iš viso Armėnija - gastronominis orgazmas :)))))

Monkey rašė...

Kaip gražiai ir šiltai parodyta Armėnija. Net ir nebuvus galima įsimylėti :)
Sveikinu dėl straipsnio. Pas mus knygynuose tikriausiai nerasiu :D :(

Bri rašė...

Sveikinimai iš Tasty Art! :} O jau tos vaisių lentynos (mm) Gaila, rusiškai tik susikalbu, bet skaityti taip ir neišmokau...

Elžbieta rašė...

Eglė, ačiū :) jei nori perskaityti, galiu atsiųsti :) Aš ne iš pirmo karto įsimylėjau Armėniją... taip jau išėjo :)

Bri, ačiū :) čia tik mikroskopinė dalis lentynų ... o abrikosai... o abrikosai.... bet kartu ir skorpionai namuose :)))) tiesa, kandantys, bet ne nuodingi )))))

Anonimiškas rašė...

Noriu į Armėniją!!! Kuriam knygyne Gastronomo ieškoti?
Monika

Anonimiškas rašė...

Daiva:

kad ir kaip skanu, gal vis dėlto nelyginkite, Elžbieta, gastronomijos su orgazmu... nestilinga.

Elžbieta rašė...

Monika :) malonu vėl Tave matyti :) Vilniuje yra knygyne Homo Sapiens, kur Šiaurės miestelyje :)

Gerbiamoji Daiva,
dėkoju Jums už išsakytą pastabą, būtinai atsižvelgsiu... gal... kada nors... kai liks vien tik prisiminimai... Dabar, deja, liksiu nestilinga, bet nuoširdi ir jausminga. Erotika ir kulinarija - neatsiejami dalykai, maistas - vienas stipriausių afrodiziakų. Puritoniškojoje Tarybų sąjungoje sekso nebuvo ir buvo skurdi virtuvė, kurioje majonezo apklotas dengė viską, kaip misionerių naktiniai marškiniai su manieringa skylute tam, kas vadinasi meilė.

Anonimiškas rašė...

Nuosirdziausi sveikinimai nuo blogo gerbėjų dėl straipsnio :) p.s labai patiko paskutinis Jusu komentaras, Elzbieta. Super!! šaunuolė:)

Indrė rašė...

Wos kaip smagu :) gaila rusiškai tik skaitau, bet nesuprantu :)

Elžbieta rašė...

To Anonimiškas :) Ačiū :) Kaip smagu turėti tokių blogo gerbėjų :) Labai džiaugiuosi jų turėdama :)
P.S. nemėgstu pamokslavimų ir nurodymų mano namuose. Juk tai irgi nestilinga, baaaa net nemandagu, ar ne? Bet visuomet mielai diskutuoju ir keičiuosi nuomonėmis, jei jos yra geranoriškos, nors ir diametraliai skirtingos :)

Indrė, ačiū :) O kaip tada skaityti išmokai? :)

Anonimiškas rašė...

Aš irgi visada už protinga diskusija ir tvirta nuomones argumentavima. Tik reikia kartais žinot kur ją išsakyti. Jei nieks neklausia tai gal geriau ją pasilaikyti sau.. Priešingu atveju atveju tikrai gaunasi, kad nuosavuose namuose aiškina kaip tvarkytis :D dažnai ir seniai čia uzsuku, tiesiog niekad nekomentuodavau, bet perskaičius išsireiškima apie "gastronomini orgazma" ir dar geresni komentarą apie majoneza iškart supratau šauni mūsų Elžbieta- puiki kulinare ir "gyvas" žmogus!! Aš visada už, kad ir astresni bet tikra žodį ( su pipirais:) kaip ir priklauso kulinariniam blogui) nuo siol ne tik blogo gerbėja, bet ir fanklubo prezidente :DDD sėkmingai ir ilgai gyvuoti ir dar daugiauus visus dziuginti įrašais :)

Anonimiškas rašė...

Oi, Elžbieta, tu žodžio kišenėje tikrai neieškai:) Šaunuolė!!!
Gaila, kad Gastronomą galima įsigyti tik Vilniuje, teks prašyt važiuojančių į sostinę, kad parvežtų.
Monika

Elžbieta rašė...

To Anonimiškas :) ačiū labai už tokius malonius žodžius :) O, jau turiu ir fanklubą :) Labai malonu :) Beje, majonezo reputaciją taip ir sugadino, kišdami visur, kur reikia ir nereikia. O iš tikrųjų tai labai geras, klasikinis padažas.

Monika, aga, neieškau... :))) kai pykstamės su vyru, tai ką nors jam kaip pasakau, tai jis man - na tu ir gyvatė, na ir kandi.... bet šiaip aš miela ir pūkuota :)))) O dar keikiuosi žiauriai. Bet tik kada vairuoju :)))) Tada liepiu visisem uždengti ausis. Ne dama, ne dama... :))))) Straipsnį Tau į paštą įmesiu :)

Anonimiškas rašė...

Dėl majonezo sutinku(nors aš jo ir siaip nemėgstu) tik dar pridursiu, kad ta pačia reputacija igijo ir seksas.. Iki šiolei yra manančių , kad tai kažkas purvino ir bjauraus. P.s. Gal galėčiau straipsneli ir aš gauti į šita pašto deze? neringa.valantiejute@yahoo.com labai idom :p :) is anksto nuosirdziai ačiū :)

Elžbieta rašė...

Neringa, manau, vadovaujantis jausmais, o ne vaizdais, viskas atrodo kitaip, ar ne? :) kai matai tik viršų, tada matai tik viršų... :)

Anonimiškas rašė...

Kokie teisingi ir gražus žodžiai, Elzbieta!! Visiškai su Jumis sutinku, nes pati taip visada galvoju ir sakau :) tik dėl tu jausmu - velniava :) visai nesinori išaugti is vakisko naivumo, bet kartais žinau, kad reikia, nes tas visa ko matavimas jausmais lb dažnai priveda IR VEL prie savęs barimo.. Nors kažin ar man išeitų kitaip - esu jausmu ir emociju žmogus iki kaulų smegenų, nors nusisauk - neina issizadet naturos :D
p.s. Darkart sveikinu puikus straipsnis :) o ir nuotraukos , nevarykit Dievo į medį labai šaunios :)

Anonimiškas rašė...

Nepasirasiau.. Bet ir taip supratot - čia Neringa :)

Elžbieta rašė...

Neringa, supratau :) O dėl nuotraukų - tai man nepatiko tos, kurias įdėjo į straipsnį. T.y. viešbučio nuotrauka ir šokančių moterų. Kartu tos nuotraukos duoda aštuoniasdešimtų metų dvasią, o taip nėra, tai labai šiuolaikinis miestas... :)
Ir man tenka su jausmais gyventi, išsižadėti natūros niekaip neišeina, o ir nenoriu ))))) bet gal tai ir gerai, kad visi mes skirtingi?