2009 m. liepos 15 d., trečiadienis

Morengai vyšnių patale


Tik nepamanykite, kad aš tokia spartuolė, iš pat ryto įrašus dedu. Neeeee... čia kompas gudruolis taip padaro :) Mano duoklė vyšninei savaitei :) Net baisu pagalvoti, kas bus, kai rytoj pargabensiu ne vieną ir ne penkis kilogramus vyšnių.... beje, balkone dar didžiulis krepšys braškių, o ant viryklės puodai su persikų uogiene ir persikų-braškių-citrinų. Rytoj reikės išpilstyti... tai va. Įprasti vasaros darbai. A, pamiršau, dar šiandien keli litrai aviečių trintų su cukrumi nukeliavo į šaldiklį.
Toks desertas. Net labai ir labai skanus. Ypač morengų mylėtojams. Aš tokia nesu, bet su rūgščiomis vyšniomis buvo labai skanu :)

kiaušinių baltymai 2
miltelinis cukrus 50 g
pienas 500 ml
cukrus (šaukštas) 2
vanilės ankštis 1
vyšnios 500 g
vyšnių (uogų) užpiltinė 25 ml
šokoladas 50 g

Įpilti pieną į platų prikaistuvį. Vanilės ankštį perpjauti pusiau ir išskobti bukąja peilio puse. Sėklytes sudėti į pieną, įberti 1 šaukštą cukraus. Kaitinti ant mažos ugnies iki užvirimo. Baltymus išplakti su milteliniu cukrumi, kol pasidarys blizgi, ryškiai balta masė. Formuoti nedidelius kukulius dviem šaukštais ir atsargiai dėti į pieną. Virti 5 – 6 minutes nuolat vartant. Išvirusius morengus nuvarvinti ant sieto. Išimti vyšnių kauliukus. Uogas sutrinti smulkintuvu su cukrumi, supilti užpiltinę. Uogų tyrę supilti į taures, ant viršaus atsargiai dėti morengus. Puošti ištirpintu šokoladu.

8 komentarai:

Manija rašė...

Kažkodėl man morengai asocijuojasi su orkaitėje džiovintais baltymais. :) O tokius piene virtus "dinozaurų eroje", t.y. mokykloje irgi gaminom. Mokytoja juos pavadino "sieguolėmis". :)))

Bea rašė...

Zdjecie przecudne! Domyslilam sie, ze chodzi o wisnie; czy moze jednak o czeresnie?
Ide 'poszukac' tlumaczenia... ;)

Pozdrawiam!

skaniai.lt rašė...

'ant viryklės puodai su persikų uogiene" vel tas pats klausimas ar perkti persikus (jei taip tai kokius) ir kaip gamini?
dar parasyk kaip daryti avietes su cukrumi - laukia daug si savaitgali :)

Elžbieta rašė...

Manija, zinok, megstu ka nors tokio dinozaurisko iskapstyti, taip sakant pabuti archeologu. Vaikysteje neatsizaidziau :)

Bea, dziekuje :) Bardzo dobrze sie domyslasz :)wisnie :) ale moga byc i czeresnie z odrobina soku cytrynowego :)

Vygantai, aisku, kad perku persikus :) Bet perku bazėje, Paneriuose. Todėl ten reikia pirkti dėžėmis :)))) šįkart man atiteko 8 kg :) O visas masines uogienes verdu vienodai - užpilu uogas (vaisius) cukrumi, palieku nakčiai, kad atsirastu sulčių, o po 3 - 4 kartus užverdu ir karštą supilstau į karštus stiklainius. Psio :)
O avietes tai is viso nieko - tik uzberiau gal stikline cukraus ant litro uogu ir pertryniau su žirafa (blenderiu). Supilsčiau į vienkartnius indelius ir sušaldžiau :)

Jurate rašė...

Geras... Aš, matyt, prasta archeologė. O gal tiesiog su dinozaurais neteko susitikti, nes nieko apie piene verdamus morengus nebuvau girdėjusi. :D Na, geriau vėliau negu niekada. :D

Elžbieta rašė...

Jūratė :))) bet tikrai geriau vėliau, nei niekad :)

Mus rašė...

Išbandžiau! Išvada - labai skanu ir paprasta!

Dariau ir pusės normos, nes galvojau įdomu kas gausis su virtais baltymais :) bet būtent jų man ir pritrūko :D Vyšnių galėjo but mažiau, o morengo - dviguba normelė :D

Dėkui! :)

P.S. ir dar klausimėlis, Jūsų foto, baltymai nepasikleidę baltumo nuo savęs (pieno) manieji buvo tokia skystoki sakyčiau. Mažai viriau? Ar nusausinot juos kažkaip?

Elžbieta rašė...

Mus, puiku, kad patiko ) man šiaip nereikėjo papildomai nusausinti, bet žinai, kaip būna, kol prisiruoši nufotografuoti )))) morengai patys apdžiūvo )))) Jei truputį paplaukia, tai, manau, gali ir padžiovinti ant sietelio. Nes prie popieriaus prilips, imho...