2009 m. liepos 24 d., penktadienis

Spagečiai su lašiša

Kai nėra laiko, o valgyti norisi. Arba kai tingumas užeis. Nes šiam patiekalui reikia laiko tiek, kiek jo reikia išvirti makaronams.
Vyko didžioji šaldiklio inventorizacija. Sąraše atsirado kažkada sušaldytos uodegos. Jei taip galima pavadinti, nes tai buvo gana nemažai gabalai.

Taigi:
400 g spagečių
100 ml grietinėlės
~ 200 ml pieno
1 šaukštelis džiovintų pomidorų miltelių (galima pakeisti pasta)
džiovinti svogūnai, druska, pipirai
300 - 400 g lašišos

Išvirti makaronus. Kol jie verda į keptuvę supilti grietinėlę, pieną, pomidorų miltelius. Užvirinti. Sudėti supjaustytą kubeliais lašišą, suberti džiovintus svogūnus. Virti 5 - 7 minutes. Įberti druskos, pipirų. Padažą supilti ant makaronų. :)

6 komentarai:

Dautartė rašė...

Elžbieta, nepatikėsi, bet penktadienį irgi valgėme makaronus su šiek tiek panašų lašišos padažu ir tai irgi vienas iš mano fast foodų... ;D

Kaspinėlis rašė...

Tikrai greituoliškas patiekaliukas :) Bet toks nepaprastas :)

Vilma rašė...

Sutinku - genialu tai, kas paprasta! Mano praktika rodo, kad dažniausiai tokie "utilizaciniai" patiekalai gaunasi labai labai skanūs. Gal dėl to, kad nebepakartojami?.. :D

Elžbieta rašė...

Dautartė, na, kad pas mus dažnai mintys sutampa tai ne paslaptis :)))) Bet gal žinai, iš kur receptukas? Aš tai gaminu jį labai seniai, iš interento... bet dabar galų negaliu rasti...

Kaspinėli, aga, labai fainas :)

Vilma, o, šie spagečiai tokie geri, kad stengiuosi juos atkartoti ))))

Dautartė rašė...

Elžbieta, savo receptą labai seniai gavau iš draugės, kuri jį atvežė iš Italijos. Tik manasis šiek tiek skiriasi nuo tavojo – porai, česnakai, alkoholis, grietinė, krapai, pomidorų koncentratas, rūkyta arba ne lašiša, nors skonis aiškiai yra iš tos pačios parapijos.

Elžbieta rašė...

Dautartė, tai Tavo spagečiai jau praturtintas fastfoodas :))) mano bėdnesni :))) jei surasiu degtinės :)))) (nes mūsų namuose degtinė tai tik trynimams naudojama :))))) tai darysiu. Einu pas Tave pažiūrėsiu, kas ir kaip :)