2009 m. liepos 13 d., pirmadienis

Sūdytos citrinos II. Absoliutus gėris


Jau seniai žadėjau įkelti sūdytas citrinas. Tai labai įdomus ir kartu paprastas priedas įvairiems mėsos, paukštienos, žuvies patiekalams, salotoms. Pirmosios, greitos citrinos pagal Klaudiją Roden jau nuėjo į nebūtį. Šitos ortodoksalios, tokios teisingos ir tradicinės. Mano šaldytuve visuomet bus vietos šiam absoliučiam gėriui. Šiam skanėstui geriausiai tinka ekologiškos citrinos, bet kuo storesnė žievelė, tuo geriau.

Citrinos
Rūpi jūros druska (maždaug šaukštas citrinai + kažkiek druskos tiesiai į stiklainį)
švarus stiklainis
viskas :)

Citrinas krupoščiai nuplauti. 1/3 kiekio atidėti (jei paruošėtė 6, tai atidėti 2). Išplautas citrinas įpjauti kryžmai, taip, kaip gėlytė. Pjūvius pripildyti druskos. Citrinas sudėti į stiklainį, sluoksniuojant druska (tiesiog iš saujos kažkiek bėriau) paspaudžiant, kad tilptų kuo daugiau. Išspausti sultis iš atidėtų citrinų, supilti į stiklainį. uždengti. Ir palikti dviems dienoms kambario temperatūroje. Jei per tą laiką stiklainis nepripildys sučių, tada reikės dar išspausti sulčių ir supilti į stiklainį. Įdėti į šaldytuvą, laikas nuo laiko pakratyti, kad tirptų druska. Citrinas galima vartoti po trijų savaičių.

14 komentarų:

skaniai.lt rašė...

Super! O kur tu ekologiškas perki?

Elžbieta rašė...

Jooooo, tikrai super :) Kai dariau šitas, buvo maksei surištos tinklelyje po 2. Kaina buvo žvėriška, bet šiam reikalui lyg ir apsimoka, nes į pateikalą tikrai nedaug tos citrinos eina. Bet jei negausiu ekologiškų, tai iš paprastų darysiu. Tas pirmas, kur su aliejumi dariau iš paprastų, parduotuvinių... sunaudojau... nė kvapo neliko... :)

Manija rašė...

Hmmmm.... sudominai... laukiu savaitgalio išbandyt. ;)

Egle rašė...

Dabar tai jau TIKRAI TIKRAI darysiu! Artimiausiu metu.

Elžbieta rašė...

Manija, tai puiku. Manau, tikrai nesigailėsi :) Kulinariniams eksperimentatoriams ir drasuoliams tai pats tas :)

Eglė, visi šie žodžiai Tau irgi :)

Kaspinėlis rašė...

Oj, koks įdomus reikalas.. blog'eriavimas žaibo greitumu plečia mano akiratį :)) ačiū :)

Sparnuotis rašė...

Fantastiškas receptas! Elžbieta, o kaip jos valgomos po to? Su visa žievele? Patiekti visą citriną, ar supjaustyti gabalėliais? Ar tinka įmaišyti į salotas?

Elžbieta rašė...

Kspineli, :) , aga, įdomus :) Ir iš tikrųjų, kiekviename vbloge galima ka nors įdomaus rasti :)

Sparnuoti, šių citrinų valgomos žievelės. Smulkiai supjaustytų dedama į tadžinus, įvairius padažus. Dėl salotų nežinau, kaip ten su jomis :) bet aš dedu - skonį priduoda fantastišką :)

Muske rašė...

Susigundžiau ir aš pabandyti šitą 'gėrį' (kabutėse, nes neisivaizduoju kas gausis) :)

Matau klausė kažkas kaip jas valgyti. Supratau kad odelę. Bet gal galima išsamiau? Smulkiai pjaustot (tarkim prie miesos) ir patiekiat lyg 'pagardą-padažą', ar kaip 'daržovę' prikandat?

Atsiprašau už galbūt atrodantį blondinišką klausimą, klynkt klynkt :) tadžinai paminėti atsakyme - man mistika (tiek nepažengus as virtuvėje) :)

Ačiū Jums už Jūsų idėjas :) ši idėja jau antra mano virtuvėje iš Jūsų blogo (kepiau tris kart Triufelį), ir tikiuos tikrai ne paskutinis :)

Elžbieta rašė...

Niu va... o aš tik dabar iki čia nuėjau... Muske, kaip pavyko citrinos? teisingai, šių citrinų valgomos žievelės. Aš smulkiai jų supjaustau į salotas, į vištienos troškinius, į padažus. O sūrimo pilu į salotų užpilą. :) o tadžinas - tai toks troškinimo indas su aukštu, konusiniu dangteliu. Dabar vis dažniau pasirodančių aukštų keptuvių dangčių prototipas :)

Labai ačiū už tokius malonius žodius :) tikiuosi, tikrai ne paskutinė idėja :)

Muske rašė...

Puikiai gavos. Nors panaudot placiai nepavyko... Kazkaip meniu tuo labai metu nepalankus buvo situ citrinu naudojimui :) marinavau jomis (plius medus, krienai ir t.t.) sonkauliukus, sonine - pirsteliu apsilaizymas :) seimynyksciai taip kreivai i jas ziurejo saldytuve. Tai net nesakiau kuo marinavau. Tik paklausus ar skanu, ir gavus ivertinima - atskleidziau ka dejau :) Lauks pakartojimo sake.

Aciu uz ideja :)

Elžbieta rašė...

Muske, avangardistė!!!!!Kokia šaunuolė. Aš vis galvojau, kas pirmas išdrįs... )))) ir labai džiaugiuosi, kad patiko ) jų išties daug nereikia, bet jos duoda daug ) reiks ir man pasimarinuoti šonkaliukus su citrinomis... jau dabar įsivaizduoju, kaip turėtų būti skanu...

skaniai.lt rašė...

Sveika,

Vienas šią savaitę išbandytas receptas: 1 citrina, 1/2 citrinos sulčių, 2 skiltelės citrinos, 1 aš kumino, 1 aš paprikos, alyvų aliejaus. Visu šituo gėriu ištepi viščiuką ir marinuoji per nakti, o po to kepi. Absoliutus gėris.

Elžbieta rašė...

Vygantai, džiaugiuosi, kad šios citrinos patinka ) jos tikrai vertos populiarinimo ) aš irgi mėgstu marinuojant kažką jų įdėti.