2011 m. balandžio 16 d., šeštadienis

Velykoms. Plombyro skonio boba


Tiesa, ne visai boba. O pandoro bobos pavidalu. Tradicijų sergėtojai gali ir galvą nurauti už tokią šventvagystę - kalėdinį kepinį kepti šv. Velykoms, bet mėgtu tradicijas laužyti... proto ribose :) Ir man šita boba dėl didelio vanilės kiekio primena plombyrą :)
Jei turėsiu pandoro formą ir kepsiu joje, tuomet perkrištysiu atgal į Pandoro
Receptą naudojau šitą, iš CinCin: Pandoro , Joanna labai gražiai viską nufotografavo žingsnis po žingsnio. Titaniškas darbas, beje... Tad nuoširdus jai ačiū, nes tai nerealiai palengvina gyvenimą.

Ar patarčiau kepti šitą kepinį nepatyrusiam žmogui? Ne. Nors mažytė patirtis kepime pageidautina. Kitavertus - kas nerizikuoja, tas negeria šampano :)

Visas procesas man asmeniškai užima apie 12 valandų. Aišku, tai nėra nentrūkstamas darbas, bet vis kažko reikia... tai vieną padaryti, tai kitą... tai paminkyti, tai sluoksniuoti, tai laiką sekti, kada ir ką padaryti. Na bet kepu, nes mano vaikiui tai skaniausias tortas, koldūnas, višta, pomidoras, net bananas ir šašlykas.... ir šokoladas.. o gal šokoladas ne. Bet gal taip :)

Viso reikia:

450 g miltų (405 D)
135 g cukraus
170 g sviesto
4 kiaušiniai
18 g mielių
vanduo
1 šaukštelis druskos
2 vanilės ankštis
sviestas ir rudasis cukrus formai

Įmaišalas:
15 g mielių
60 g šilto vandens
50 g miltų
1 šaukštas cukraus
1 trynys
Nedideliame puodelyje išmaišyti visus produktus ( galima tai padaryti šluotele). Palikti valandai, kol padvigubins savo tūrį.

I etapas:
Sudėti į įmaišalą

200 g miltų
3 g mielių, ištripintų 2 šaukštuose vandens
25 g cukraus
1 kiaušinį
30 g sviesto

Išminkyti tešlą pradžioje be sviesto, o po to sudėjus labai minkštą, net tepų sviestą. Labai gerai išminkyti ir palikti 45 minutėms augti.

II etapas:

200 g miltų
100 g cukraus
2 kiaušiniai
1 š. druskos
vanilės ankščių vidus
140 g kambario temperatūros sviesto

Į pirmojo etapo tešlą įmušti kiaušinius, suberti cukrų, miltus, druską ir vanilę. Minkyti tešl 15 minučių, kol pasidarys vienalytė masė. Kildinti 1-1,5 val (kol jos tūris pdidės dvigubai). Įdėti į šaldytuvą 30-40 min. Išimti ir iškočioti kvadratą. į kvadrato vidurį įdėti sviestą , užlenkti tešlos kraštus kaip voką ir perkočioti. Įdėti į šaldytuvą pusvalandžiui.

Pakartoti kočiojimą ir atšaldymą dar 2 kartus.

Formą gausiai patepti sviestu ir pabarstyti ruduoju cukrumi. Suformuoti rutulį ir įdėti jį į formą. Kildinti apie 5 valandas šiltoje vietoje. Kepti 10 minučių 170 C, po to 20 minučiu 160 C. Laikas nurodytas kepant tuščiavidurėje formoje, kitokioje reiktų šiek tiek laiką prailginti. Tikrinti mediniu pagaliuku. Trumpai aušinti formoje, o po to ant grotelių :)

8 komentarai:

Bea rašė...

Elzbieto, piekna baba! Bardzo swiateczna :)
Pozdrawiam serdecznie! I milego weekendu zycze :)

Elžbieta rašė...

Bea, dziękuje Ci bardzo :) Wzajemnie pozdrawiam - zawzsze miło Cię widzieć i słyszeć :)
To słynne cincinowe Pandoro ) tylko że Pandoro będzie, jak będzie na Boże Narodzenie i w kształcie gwiazdy :) mimo wszystkiego zachodu jest warte popełnienia :) Chyba nie jestem samotna w tym zdaniu :) Nie piekłaś jej?

Sigita rašė...

Didžiulis dėkui už receptą. Velykoms nekepsiu, kadangi planuoju būti pas tėvus (ten prabūsime visą savaitgalį)- jie tiesiog nesupras ką aš čia darau ir apskritai ar verta tiek laiko skirti tokiam kepiniui, o laiko juk ir taip trūksta.
Bet receptas "užvedė" ir tikrai šitą bobą kepsiu (gal mamos dienos proga) ir būtinai pranešiu kaip sekėsi.

Sigita rašė...

Dar norėjau pasiteirauti Jūs šiam kepiniui naudojate šviežias ar sausas mieles? Iš anksto dėkui už atsakymą.

Elžbieta rašė...

Sigita, tikrai šiai bobai reikia subręsti, svarbiausia - psichologiškai :) vienas svarbiausių padėjėjų - laikmatis, be jo aš tikrai nesugebėčiau :) Būtų įdomu sužinoti, kaip sekėsi, nes, kaip minėjau, tai nėra paprastas kepinys :)
Mieles visuomet naudoju tik šviežias :) šioje boboje yra ilgas kildinimo laikas, tad viskas gražiai iškyla ir su tokiu mažu mielių kiekiu :)

Anonimiškas rašė...

Sveika, Elžbieta. Pirmiausiai noriu pasakyti, kad šis pyragas yra vertas kiekvienos prie jo praleistos minutės. Ačiū. Kol kas tai skaniausias mielinis pyragas, taip sakant, "bulka", kokią esu kepusi. Beje, jis puikia laikosi ir nesausėja kaip įprasti mieliniai kepiniai iš neplikytos tešlos.
Tuo pačiu noriu paklausti: gal yra kokia plonybė kepant mielinius kepinius su varške, kad tešla po varške liktų puri, nes man visada apačia sukrenta, o viršus atkyla kaip pluta. Kiek kartų bandžiau, nepavyksta priversti varškės ir tešlos sluoksnių gražiai susidraugauti:).
Ačiū dar kartą už nuostabius receptus.

Elžbieta rašė...

OOOOOO, Valio!!!!!
Reiškia, ne aš viena įsimylėjusi šią bobą :D :D :D labai džiaugiuosi, kad pavyko ir patiko, nes aš kažkodėl galvojau, kad niekas nesiryš su ja susidoroti :)
Dėl varškės gali būti, kad per drėgnas įdaras - garuoja ir kelia "stogą" :D gal šaukštas - du miltų papildomai į įdarą?

Anonimiškas rašė...

O taip, kepsiu dar ne kartą ir ne du :). Man labai patiko ir pats ruošimo procesas ir tai, kaip ji iškilo ir skonis, ir tekstūra. O su varške dar reikės bandyti pažaisti.