2011 m. spalio 12 d., trečiadienis

Barščiai atvirkščiai

Gali atrodyti, kad namuose pas mane pusryčiams tortas, pietums pyragaičiai, pavakariams želė, o vakarieniei - boba. Ir dar naktį bandelių atsikeliame pavalgyti. Ne visada, gerbiamieji, ne visada. Kartais valgome barščius.
Irgi, mat, naujiena... barščiai. Aišku, kad ne naujiena, tik kad jie atvirkštiniai ir tam tikrus barščių virimo kanonus pažeidžia. Bet labiau mėgstame būtent tokius.
"Barščiai atvirkščiai" - tai ne tik sriuba, bet ir artikuliacinis pratimas pradedantiesiems aktoriams - ir tariant, ir, beje, valgant irgi, nes burokėlius reikia gerai pakramtyti. Nes jie šioje sriuboje tik šiek tiek apvirti. Ir dar vienas esminis skirtumas - šiai sriubai mėsos nereikia.

Taigi:

~ 4 l storų sienų puodas, kad galima būtų viską daryti tik jame

1 vid. dydžio ropinis svogūnas
1 vid. dydžio morka
1/2 raudonosios paprikos
1/2 obuolio
1 riekelė saliero gumbo (tiesiog nupjauti gabaliuką :))
1-2 šaukštai aliejaus

2-3 vid. dydžio bulvės
3-4 pomidorai (arba maža skardinė luptų pomidorų savo sultyse 400 g)
2 burokėliai (aš mėgstu pailgus, bet ir apvalūs ras sau vietą puode)
1 šaukštas druskos
2 lauro lapai
1/2 citrinos sultys
1 šaukštelis (arba daugiau) cukraus - pagal skonį
1 šaukštas Provanso žolių

Patiekimui
grietinė
česnakai
krapai
petražolės

  • Svogūną supjaustyti plunksnelėmis. Morką ir salierą supjaustyti šiaudeliais. Papriką supjaustyti juostelėmis, obuolį sutarkuoti
  • Puode pakaitinti aliejų ir suberti supjaustytas morkas ir salierus. Pakepinti juos, o tiksliau pašutinti nedidelėje kaitroje. Kai suminkštės, suberti svogūnus, taip pat apkepti, kad svogūnai taptų permatomi, bet neapkepę (kalamburas... vienu žodžiu, nereikia, kad daržovės labai stipriai apkeptų - jas reikia veikiau pašutinti, nei kepti.). Pabaigoje pridėti paprikas ir obuolį ir taip pat "suminkštinti".
  • Pakepintas daržoves užpilti vandeniu ir užvirinti.
  • Bulves supjaustyti skiltelėmis ir suberti į sriubą. Užvirinus, sumažinti ugnį. Virti, kol bulvės bus beveik išvirusios. Įberti druskos, lauro lapų, Provanso žolių.
  • Burokėlius supjaustyti plonais šiaudeliais ir suberti į sriubą. Viskas verda vos-vos, nekunkuliuoja.
  • Pomidorus (jei naudojami švieži) perpjauti pusiau ir pjūviu į tarką sutarkuoti - taip odelė liks rankoje, o minkštimą bus galima nukreipti tinkama linkme. Tad jį ir sudėti į sriubą.
  • Jei naudojami konservuoti pomidorai, juos susmulkinti. Geriau, jei gabaliukai bus nedideli. Suberti į sriubą.
  • Supilti citrinos sultis, pamaišyti ir paragauti. Jei reikia, skonį subalansuoti cukrumi, medumi, auksaspalviu sirupu. Gal kam nors ir druskos prireiks... Uždengti ir užvirinti. Nukaisti ir tegul stovi 10-15 minučių.
  • Galima patiekti be nieko (taip labiausiai mėgsta mano dukra), galima tik su grietine, o galima taip, kaip mėgstu aš :) - česnakų skiltelę sutarkuoti, krapus petražoles smulkiai supjaustyti ir viską sumaišyti su grietine. Leisti pastovėti 5-10 minučių. Ir... dėti į lėkštę.
  • Taip virti barščiai yra tamsiai raudonos spalvos... paprastai prašoma pakartoti.

10 komentarų:

margot rašė...

uwielbiam barszcz :)))
Jaki ma twój piękny kolor

Elžbieta rašė...

Alu, dzięki :) Tak myślę, że ten przypadłby Ci do gustu :)

Vilma rašė...

As vakar viriau barscius su jautienos sonkauliukais, tokie sodrus skanus gavosi. Irgi dedu saliero ir pomidoru. Kelissyk bandziau daryti vegetarinius, bet... bet... barsciai man prasosi mesos. :)

srove rašė...

Kaip tą įprotį bjaurų išguit, kad sriuba be mėsos ne sriuba, bet tikriausiai čia tik isitikinimas, jei labai pasistengi, išeina gerą sriubą išvirt ir be mėsos, kaip kad šiuo atveju, tikiu, kad skani ir net labai, o "boba"vakarienei kai kam būtina:))

Vilma rašė...

Srove, o kas sako, kad be mesos neskanu? Skanu ir be mesos, tik valgant jos truksta. :D Cia bloga mano vyro itaka... Kai susipazinom, buvau beveik vegetare, o dabar gruobuonis ne tas zodis...

Elžbieta rašė...

Vilma, ir man prašėsi... tik... vieną gražią dieną ir baigėsi norai... nors, aišku, jei kas nors mane pavaišintų baršiais su šonkauliukais, tikrai neatsisakyčiau :D gali būti ir grobuoniški, aš nieko prieš :D

srovė, žinok, kažkaip keistai atsitiko, kad sriubų su mėsa pas mus kažkaip mažai liko... sultinys, chašlama, na ir kopūstų sriuba su šonkaliukais... bet jau gali būti ir be jų. Barščius mano mama visuomet virdavo su kukuliais, man tokie buvo skaniausi. Bet pas mane šeimoje neprigijo.

srove rašė...

Vilma, aš čia save turėjau omeny, kad negaliu be mėsos:)įprotis tikrai bjauresnis už prigimimą:)
Elžbieta rašo, kad barščiai su kukuliais neprigijo, o pas mus kopūstai su kukuliais(taip virdavo mama) skanėstas:)

Elžbieta rašė...

srovė, nu va, skoniai skirtingi :) bet tai labai gerai :) Barščių su kukuliais tokių, kaip buvo dabar jau niekas neverda.... :(

Anonimiškas rašė...

Verdam barščius ir su kukuliais, bet vis rečiau ir rečiau:), o tokie bemėsiai man irgi skaniausi, su česnaku ištrinta ir sėmenų aliejum pašlakstyta juoda duona...mmm...

Elžbieta rašė...

tai va... mes irgi virėm vis rečiau ir rečiau :D ir dar tą duonytę paskrudinti.... mmmmmm....