2009 m. gegužės 31 d., sekmadienis

Baklažanai a'la baba ganoush

Gal ir visai ne babaganoush. Bet kažkas panašaus. Ir tikrai ne mažiau skanaus. Mano anyta taip daro. Ir man labai-labai patinka. Tik prieš tai reikia perspėti gaisrininkus, kad labai nekreiptų dėmesio į dūmus.... nes jų turėtų būti, nedaug, bet būti. Įsivaizduokite, kad darote nedidelį laužą balkone. Na gerai, nereikia balkone. Galima ir ant viryklės. Man tokie baklažanai daug - daug - daug kart skanesni, nei kepti orkaitėje... Antri po keptų ant tikros ugnies.

Reikia:
  • Baklažanų
  • druskos
  • sviesto
  • (pagal pageidavimą: aitriųjų pipirų)
  • folijos uždengti viryklę
  • ir tokio daikto:

Labai paprasta. Ieškome šaldytuve pasimetusių baklažanų. Mano buvo būtent tokie, seniai šaukiantys: "Suvalgyk mane, suvalgyk mane", bet jų šauksmas kaskart buvo tildomas uždaromomis šaldytuvo durelėmis. Kaip bebūtų, pamiršti, nepamiršti, eretikai, neeretikai, marš ant laužo. Kepa.

Nieko baisaus jei pridegs. Juk ant ugnies gi kepa, ar ne?

Pajuodusius ir nuvytusius baklažanų kūnelius valome dar karštus. Kad neapsideginti pirštų, statome šalia dubenėlį su vandeniu - pirštus įkaitintus vėsiname :)


Visai nieko tas nurengtas, ar ne? :) Kai baklažanai nulupti, tada juos peiliu, peiliu. Todėl geriausia, kai dubenėlis metalinis.

Maža, ar ne? Tada išplakame šakute ir druskos paberiam.
Ir sviestuko.
Viskas. Skaniausia su lavašu arba tiesiog balta duona ir pomidorais. Galima dar ropinių svogūnų plonai papjaustyti, kas mėgsta. Svogūnus, ne pjaustyti....


Ko nedėjom? Tachinio, česnakų ir kt. Nededu :) ir be jų galiu dubenėlį privatizuoti ir išdažyti su duona :)

12 komentarų:

Egle rašė...

O pamenu kaip aš viryklės gaisrą dariau baba ganoush ruošdama. Gerai, ne gaisrą, bet dūmų buvo :)

Įtariu, kad čia turėtų būti baisiai skanu. jau antras mirkalas su baklažanais šia savaitę įtraukiamas į mano "reikia padaryti" sąrašą.

Elžbieta rašė...

Eglė, :))))0 todėl ir sakau, kad reikia gaisrininkų :) Gerai įtari. Čia tikrai skanu :)

Anonimiškas rašė...

Kartu su baklažanais apdeginu raudonas paprikas ir pomidorus, darau taip pat,kap aprašyta, tik dar įdedu aitrių pipirų, nepaprastai skanu

Elžbieta rašė...

O, su paprikom ir pomidorais tai jau adžabsandalas išeina :) išties skanu :)

Anonimiškas rašė...

hmm.. is kur tokia keptuve gaut?

Elžbieta rašė...

Čia yra liepsnos paskirstytojas, manau, turėtų būti turguose arba paprastose ūkinių prekių parduotuvėse (ne mandrose, o tokiose, kur būna prie turgaviečių) :)

Elžbieta rašė...

Kaip tik šiandien mačiau tokį daiktą Žanos išparduotuvėje Šiaurės miestelyje, Vilniuje. 2 lt kainavo :))) tik su rankenėle.

Anonimiškas rašė...

aciu uz atsakymus :) bet deja Vilniuje busiu dar negreit :( :)

Elžbieta rašė...

Manau, kad ir kituose miestuose irgi galima būtų pasieiškoti :) ypač kokiose mažose parduotuvėse :)

bea rašė...

man rodos pavadinime klaidelė - ne ganuosh - o ganoush turi būt...

Elžbieta rašė...

O, bea, ačiū labai... išties apsižioplinau :)

Lina rašė...

Oi,kaip as megstu sita reikala!!!!! Pirma karta paragavau arabu salyje, ir kaip uzsikreciau taip iki siol negaliu "atsikresti":-))Ir is vis man baklazanas - darzove numeris vienas. Esu labai prijaucianti arabu virtuvei - tai man viskas,kas kvepia ju virtuve, labai tinka ir patinka. Aciu uz receptuka, Elzbieta.