2009 m. gegužės 5 d., antradienis

Jubiliejus, jubiliejus!!!!! Bandelės "žievelės" a'la "cinamon rolls"

Taigi. Jubiliejus. 100 įrašų nuo metų pradžios, nuo blogo pradžios.... Ta proga pasidovanojau sau daug vintažinių rožių :) Sveikinu save ir linkiu daugiau netingėti, nes 100-asis įrašas turėtų būti anksčiau :P Diena tokia reikšminga... penkto menesio penkta diena. Kodėl ne penktų metų? Tada dar nesusigalvojau, kad galima buvo pasidaryti savo blogą... ar gerą.... Kodėl ne devintų metų devinto mėnesio devinta diena? Būtų ilgai laukti.... o aš nenoriu. Noriu čia ir dabar. Ir taškas. Todėl skelbsiu reikšminga bet kurią dieną. Patinkančią :) Pirmojo metų griaustinio diena... pirmosios skruzdėlės, pirmojo šparago, pirmosios nukritusios plunksnelės, pirmojo saulės zuikučio, pirmosios vaivorykštės ant grindų, lubų, tarp pirštų, pirmos žemuogės... arba pasidovanosiu sau daug rožių ir sakysiu, kad tai reikšminga...

Bandelės.... skanutės.... Panašios į rožes, todėl vėl nostalgiškos, bet su šiuolaikiniu veidu. Mano mokykloje kepdavo tokias. Ir kainuodavo jos 6 kapeikas. Dar kompotas už 6 kapeikas. Buvo.... Dabar mano mažoji visuomet jų prašo. Cinamono mėgėja :) Receptas iš I.Čereškienės vadovėlio konditeriams. Receptuose buvo ir bandelė "roželė", bet jos niekad nemėgau, todėl pasirinkau skaniausią :) Produktuose kiek paišdykavau, o ir kiaušinį patepimui pridėjau. Padariau jas tokiais užsieniniais cinamoninias vyniotiniais.

300 g miltų
50 g sviesto
50 g cukraus
150 ml pieno
20 g mielių
druskos

pabarstymui:
30 g sviesto
30 g cukraus
cinamono
kardamono
kiaušinio patepimui

Kaip visuomet. Šiltame piene ištirpinau mielės, įberiaus šaukštelį cukraus ir šaukštą miltų. Šluotele išplakiau ir palikau, kol viršuje nepasidarė "kepurėlė" (15 - 20 min.) Po to sudejau likusius produktus ir mano didysis pagalbininkas viską išminkė. Tešlą palikau nakčiai šaldytuve, o iš ryto išėmiau, palikau, kol atšilo ir iškočiojau gana platų stačiakampį, bet nestorą. Patepiau ištirpintu sviestu ir pabarsčiau cukraus, cinamono ir malto kardamono mišiniu. O tada vyniojau, vyniojau, vyniojau :) Supjausčiau nestorais apskritimais, sudėliojau juos ant kepimo popieriaus ir palikau, kad paaugtų. Kai padvigubėjo, patepiau kiaušinio plakiniu, ir nuvažiavo bandelės keptis :) Labai skanios išėjo :)


15 komentarų:

Egle rašė...

Didžiausi sveikinimai, daug gėlių, šypsenų ir linkėjimų nuo manęs! Aš tai labai džiaugiuosi, kad Elžbieta ir 'žaidžiame virtuvę' yra šiam virtualiam pasauly. Ir palinkėsiu, kad niekada iš čia nedingtų.

Pažiūrėjau, kad man dar toloka iki 100-ojo įrašo :)

julė rašė...

sveikinu sveikinu sveikinu :) labai gražus laikas sukakčiai (pavadinkim taip ,)) švęsti.

o aš begaliniai džiaugiuosi kiekvienąkart atradusi vis naują tavo įrašą. 100 įrašų nuo metų pradžios? oho, va čia tai oho :)

(dėl bandučių: dar dabar prisimenu vaikystiškų 'žievelių' kvapą, mmm. nuostabiai.)

Vilma rašė...

Sveikinu, Elžbieta! :) Labai žavinga įžanga į receptą ir puikios bandelės! Kur tik jų nebuvo - ir darželyje, ir mokykloje, ir net studijų laikais univero kavinėje pirkdavome... Užuodus cinamoną man kojos per kelius sulinksta, o paragavus kaip Gustavas "nulūžtu". :) Dar nesu valgiusi jokios saldžios košės, neįbėrusi į ją cinamono... Jei į visą puodą nededu, tai bent savo porciją pabarstau - negaliu kitaip. :)

Aš kaip tik vakar skaičiavau kiek liko iki kokio nors mano blog'o paminėjimo. Dar daug... gimtadienis tik rugsėjį, įrašas dar tik šešiasdešimt kažkelintas... :P

Forelle rašė...

Sveikinimu ir aš. Smagu kiekvieną dieną readeryje aptikti jūsų receptų.

Bri rašė...

Sveikinimai! Linkiu dar šimto tokių pat šaunių įrašų :}

Eligija rašė...

Sveikinu ir dėkoju už bandeles... Kepsiu.

Elžbieta rašė...

Eglė, net širdis suvirpėjo... su džiaugsmu priimu visus Tavo palinkėjimus, nuostabus žmogau :)

Julytė nenuorama :) aš čia specialiai taip :) kad gražiau būtų, pavasariškiau :)

Vilma, jau seniai pastebėjau, kad mes su Tavim vieno krau... skonio :)

Forelle, džiaugiuosi Tave (o ne Jus... taip geriau, ar ne:) ) čia matydama :)

Bri, aš labai-labai stengsiuos :)

Egle, Julė, Vilma, Forelle, Bri, mielosios, laba-labai-labai jums ačiū uz tokius šiltus sveikinimus :) Man labai malonu ir labai džiaugiuosi, kad šitas užsiėmimas suteikia džiaugsmo ne tik man pačiai. AČIŪ JUMS!!!!!! "Kepdama" savo įrašus dažniausiai aukoju komentarus Jūsų bloguose... atsiprašau labai... :) ir labai esu Jums dėkinga, kad nepaisant mano tokio nevaikščiojimo į svečius, Jus manęs nepamirštate :)
Prašom, merginos, imkite rožių :) jos Jums :)

Elžbieta rašė...

Eligija, labai-labai tikiuosi, bandelės pavyks ir patiks :) Jos paprastutės, bet šaunios :)

margot rašė...

Elu , są bardzo ,ale to bardzo apetyczne te twoje rolki :)

Elžbieta rašė...

Alu, dziekuje :) sa prosciutkie, ale naprawde faine :) takie z mego dziecinstwa :)

Laurindre rašė...

Sveikinu! Sveikinu!Labai grazi svente, labai puikiu laiku. Aplinkui tikia svelni zaluma, o dar ir lietutis kaip tik laiku... Tiesiog sirdis dziaugiasi, skaitanttokius nuostabius receptus. Labai saunu kad esi ir daliniesi su mumissavo patirtimi ir bambejimais.........Jie tokie artimi:)

Elžbieta rašė...

Laurindrė, mieloji, ačiū Tau labai už nuostabius palinkėjimus... Išties kažkaip pataikiau, kad ir toks laukiamas lietutis lytų, ir kad saulė po jo šviestų. Artimi... taip... ačiū :)

Puanc rašė...

Ir aš prisidedu prie karštų sveikinimų. Esi nenuilstanti, stebiuosi, kaip tiek daug įrašų prikepi per rekordiškai trumpą laiką. Taip ir toliau!

Elžbieta rašė...

Puanc, mieloji :) ačiū Tau labai :) Tarp mano profesijų yra ir konditerė (bet tai buvo seniai ir netiesa:))))), tad kepti įrašus man priklauso mokėti )))))

Jūratė rašė...

Nuostabios bandelės. Nepamenu, kada paskutinįkart tokias teko valgyt, jei teko. Ir nesuprantu, kodėl aš tik dabar jas išsikepiau... :)))