2009 m. gegužės 6 d., trečiadienis

Mėsos "šmotas" a'la šašlykas. Namų sąlygomis

"Žaidžiame virtuvę..." namuose - pavasariniai pasikeitimai. Su 101-uoju pranešimu (taip simboliškai) virtualioje virtuvėje įvyko baldų perstumdymas. Dar ne viskas pabaigta, bet, tikiuosi, naujoje virtuvėje Jums patiks :)

Nepaisant gero oro šašlykų sezono dar nepradėjome. Darbo reikalais nesiskaito. Mėgstu, kai viskas grįžta į nustatytus rėmus. Vyrai rupinasi ugnimi, moterys - tuo, ką vyrai sumedžiojo. Bet tik tam trumpam laikotarpiui, kol maistas ruošiamas gamtoje. Nesu femisnistė, nei priešingai. Nemoku užkurti laužo ar kitokios ugnies. Ir šašlykų kepti nemoku. Bet juos mėgstu. Bene labiausiai už viską.
Taigi, ką darau, kai labai jų noriu, o galimybių nėra? Kepu grilinėje keptuvėje. Mano zepterinė. Kaip aš keikiau save, kai ją pirkau.... jei kas nors išgirstų, tai ausys tikrai susisuktų.... o dabar visi girdi, kaip aš ją myliu. Didele ir gražia meile.

storoki kiaulienos nugarinės su kaulu gabalai (liaudiškai vadinami karbonadai)
svogūnai
džiovinti bazilikai, dašiai
juodieji pipirai, aitrūs pipirai, druska
aliejus
jaunų burokėlių lapelių, pomidorų, marinuotų svogūnų patiekimui


Svogūnus supjaustyti ir sumaigyti su bazilikais ir dašiais. Mėsą pasūdyti, papipirinti ir išmaigyti kartu su svogūnais. Pašlakstyti aliejumi, sudėti į polietileno maišelį ir palikti kelioms valandoms. Nuimti svogūnus ir kepti gerai įkaitintoje grilinėje keptuvėje (kepsninėje? dabar neatrandu lietuviško atitikmens, nes žodžio grilis vartoti negalima.... :/) Patiekiu su marinuotais raudonaisiais svogūnais ir daržovėmis, šį kartą - jauni burokėlių lapeliai ir pomidorai :)

11 komentarų:

Indrė rašė...

Mėsytė (clap) - aš ir dar šašlykų nepradėjau. Tenka tenkintis kiaušiniene su lašinukais :D
O naujas dizainas - super ;)

Egle rašė...

Kokie atsinaujinimai. Suuuper :)

Elžbieta rašė...

Indrė, Eglė, ačiū labai :) nusprendžiau, kad turi įvykti kai kurie pakeitimai :) bet kolkas ne viskas man patinka, dar reikia pasedėti. Su laiku susitvarkysiu :) o gal ir ne :))))) nes viskas tik metodom "tyka" :)))))

Egle rašė...

Tiesa, o už ką Zepterinė keptuvė buvo keikiama? Už kainą? :)

Elžbieta rašė...

Už kainą, už kainą.... o kol dar prisiderinau prie jos, kaip reikia kepti... tai irgi laiko keiksmams buvo.... kai šviečiau ir šviečiau :))))) bet po to kažkaip savaime. Cynkt... ir viskas idealiai :)

Vilma rašė...

Skaičiau ir galvojau - nu kažkokia mistika... Aš tokią pačią situaciją apturėjau su savo grilio keptuve. Ji pas mane Skeppshult iš ketaus, tai pirmus kartus traukė siaubingai, mintyse keikiausi ir skaičiavau kiek pinigų išmečiau į balą, bet kai ji "prasidirbo" myliu ir džiaugiuosi. :)

Elžbieta rašė...

Vilma, sinchroniškai mes čia :) Bet vat turiu ketaus GSS keptuvę, tai ten nieko nereikėjo, iš karto viskas buvo puiku. Gal čia dėl to rifliuoto pavišiaus? Bet faktas: dabar aš be jos kaip be rankų. Net ir karštus sumuštinius kepdavau :) dabar jau ne :))))

Elžbieta rašė...

Atsiprašau :))))) mano ketaus keptuvė SKK :) suklydau :)

Beata Nicholson rašė...

Oi Elzbieta mieloji, ash savaitgali taip dariau shashlyka svogunas+ bazilikai+ druska+ pipirai+ acto laselis, tikrai super ishejo, mano vieni draugai visada shashlyka su baziliku ir pipirais kepa labai kazkaip gerai tinka...
BLOGA NEREALIAI GRAZIAI ATNAUJINAI!!!!!!

Elžbieta rašė...

Beata, ačiū labai už komplimentus :) man irgi naujas dizainas patinka... bent jau labiausiai iš to, ką sugebėjau surasti. Nors yra nepatogių dalykų.
O mėsytė mniam. Taip mano vyras visuomet daro ir man nenusibosta. Kitų prieskonių ir nesinori :) Kitą sekmadienį Senamiestyje architektūrinio paminklo kiemelyje žadame normalius šašlykus kepti. Kaip priklauso :) Įdomu, ką kaimynai sakys :))))

ingrida rašė...

Miela Elzbieta,

gal patartumete, kaip iskepti sprandines saslykus orkaiteje?
Butent- kokios mazdaug reiketu temperaturos ir kiek apytiksliai laiko kepti?