2009 m. gegužės 4 d., pirmadienis

Naminis limonadas


Karšta.... visą dieną šiandien laksčiau, važiavau, ėjau, vėl važiavau... karšta. Rankinėje turėjau vandens, bet prieš akis kažkodėl buvo citryyyyyyyyynos.. citryyyyyyynos :) vis svajojau, kada atvažiuosiu namo... Naminis limonadas tai kažkas tokio... vintažinio... oranžadas, limonadas... žodžiai skambantys kaip iš tų laikų, kai moterys vasarą vaikščiojo apsirengusios tik šviesiai, suknelėmis, jokių kelnių... gražūs nėriniuoti skėčiai, lėtai einantis laikas...

2 citrinos
6 st. vandens
4 - 6 valg. š. cukraus
½ valg. š. smulkiai supjaustytų čiobrelių, mėtų ar kitokių žolelių

Užvirinti vandenį su cukrumi. Nukaisti ir įberti žolelių. Ataušinti ir perkošti. Citrinas išplauti, pagal norus nuvalyti (arba ne), sutrinti bulvių grūstuvu, užpilti cukraus ir žolelių sirupu. Patiekti su ledukais.

7 komentarai:

Egle rašė...

Niekad nebandžiau su čiobreliais, bet su mėtom - tobula!

julė rašė...

oooo, šitą tikrai tikrai būtinai darysiu. šiandien per baisią paskaitą gulėjau parimusi ant suolo ir žiūrėjau į tokį keistą gelsvą gėrimėlį, kurį dėstytojas gurkšnojo,- tikriausiai koks medus su citrina ir imbieru. ir kumščiavau draugę: 'monika, monika, noriu citrinų sulčių'.

dabar supratau: ne citrinų sulčių, o limonado ,)

kaip tik sode ėmė dygti pirmosios mėtos, vai vai kaip bus šaunu :}

Elžbieta rašė...

Merginos, o man tai mėgstamiausias vaikystės gėrimas... tuoj, kaip imsiu nostalginti... močiutė darydavo. Beje, ji ir kitaip darydavo: sudėdavo į ąsotį žolelių, užpildavo vandeniu ir palikdavo ant saulės. Po to saldindavo. Viskas :) Kaip skanu būdavo... reikės pasidaryti :) tik, kažkas man kužda, kad saulytė tuoj pradings... ir nebus taip šilta :)

Egle rašė...

Elžbieta, prikalbėjai čia apie tą saulę... Jau šiandien nebėra :/ :D

Elžbieta rašė...

pranašauju.... pranašauju... beje, namuose mane meteostotim vadina :)))) bet kada vėl pasirodys saulė - nežinau :)

julė rašė...

išbandžiau :) ar, veikiau, įkvėpta šito įrašo gaminau savaip - vietoj cukraus ir vandens ir citrinos tiesiog praskiedžiau kadaise pasidaryto svarainių sirupėlio, įmetusi mėtų. dievaž', kodėl niekad nepagalvojau 'ko nors dar' įdėti, na, ne tik sirupo, o ir prieskonių? labai gardu, ač' už idėją. šeimai irgi patinka ,)

Elžbieta rašė...

Julyt, tai tiesiog puiku :) Gali žolelių nuovirą sumaišyti su cukraus sirupu :) Tokią kaip šaltą arbatą pasidaryti :) O dar aš turiu, tik dar nesuspėjau "fotoikebanos" pasidaryti bazilikų sirupo... vach-vach-vach :) niekas neatspėja, iš ko :) bet greitu laiku nepažadu... užsiėmusi kitais reikalais :)