2011 m. vasario 9 d., trečiadienis

Karpis drebučiuose

Patiekalas, tradiciškai puošiantis stalą, nepaisant nemirtingojo "какая гадость эта ваша заливная рыба". Bet kaip niekad negalėjau suprasti ažiotažo, sukelto šiuo filmu, taip ir mano "zalivnaja ryba" visai ne gadost". Aišku, iš vaizdo to nematyti, telieka tik ragauti. Arba netikėti, čia jau laisva valia.
Ilgai ieškojau savojo recepto. Nes kaip ir priklauso Kūčioms arba visai ne pro šalį bus kitoms šventėms (Beje, karpis į tinklaraštį keliavo daugiau nei mėnuo, nuo Kūčių stalo). Šitas man pasirodė tobulas. Bent jau mano skoniui.

0,7-0,8 kg karpio filė (turėjau didžiulį karpį, vieną dalį filė sunaudojau drebučiams, kitą - kepimui, o iš kaulų, pelekų, galvos viriau sultinį)
1 morka
1 poras
1 nedidelis gabaliukas saliero gumbo
1-2 šakelės salierų su lapais
sauja gražių stambių razinų
2-3 gvazdikėliai
1/2 šaukštelio džiovintų paprikų dribsnių (žalių arba raudonų)
keli grūdeliai kvapiųjų pipirų
1/2 šaukštelio kalendrų
1/2 citrinos sulčių
1 šaukštelis medaus
druskos
rožinių pipirų
krapų
želatinos (priklausomai, kiek reikia sustingdyti sultinio)

Plačiame puode užvirinti vandenį. Sudėti stambiai supjaustytą morką, salierus, porą. Užvirinti. Ant daržovių sudėti karpio kaulus, pelekus, galvą, ant jų - karpio filė supjaustytą gabaliukais. Filė turi būti apsemta sultinio maždaug 1 cm. Suberti razinas, prieskonius. Druskos dar neberti. Virti ant labai mažos ugnies apie 30 minučių. Atsargiai nuimti filė, sultinį perkošti, paragauti, pasūdyti, įpilti citrinos sulčių (ragauti!!!!!), įdėti medaus. Tirpalas turi būti stipresnio skonio, nei norimi drebučiai. Pamatuoti, kiek yra sultinio. Želatiną išbrinkinti vandenyje (vadovautis gamintojo instrukcijomis dėl želatinos kiekio), po to ištirpinti ir sumaišyti su sultiniu. Į patiekimo indą sudėti karpio gabaliukus, užpilti sultiniu su želatina, papuošti krapais, užberti rožiniu pipirų ir sustingdyti.

4 komentarai:

Rennie rašė...

Taip gražu, tarytum vandenyje plaukiotų.

Elžbieta rašė...

Ačiū :) Žuvelės, tai ir plaukioja :)

Anonimiškas rašė...

Negaliu atsisveikinti su besibaigiančiais metais, neparašiusi komentaro! Aš 30 metų nekenčiau žuvies drebučiuose, nors mano giminėj tikrai visos moterys ir vyrai puikūs vyrėjai. Šioms Kūčioms aš ryžausi pasigaminti karpį pagal šitą receptą. Galiu pasakyti tik viena: NEREALU! Skanesnio valgio drebučiuose nesu valgius! O mano tėvai, dėdės ir tetulės aikčiojo :)))) tik estetiškai taip gražiai nesigavo, kai į marinatą įpyliau citrinos, man tokį skaidrų skysti kažko sudrumstė... Noriu palinkėti Jums laimingų artėjančių Metų, naujų kulinarinių idėjų! Ir ačiū už žemiškai, lengvai pagaminamus nežemiškų skonių patiekalus!

Elžbieta rašė...

Anonimiške, labai-labai ačiū už tokį nuostabų atsiliepimą :) Linkiu ir Jums sėkmingų metų :)
Manyčiau, kad galbūt Jums reikėtų perkošti sultinį prieš pylant citriną ir per labai tankų audinį, galbūt net batistą.