2011 m. vasario 19 d., šeštadienis

Rizotas (daugiaryžis) su baravykais


Nors paskutinėmis dienomis man visiškai nesiseka gaminti (gal, sakau, reikia atostogų nuo virtuvės darbų :) ), o šiandien net patyriau gėdingą fiasko :)))) bet gal todėl, kad tiesiog persistengiau.... bet šis daugiaryžis yra šimtaprocentinis, o be to ir gaminamas labai paprastai ir greitai.

2 šaukštai sviesto daugiaryžiui +1 šaukštas grybams

1 nedidelis svogūnas

300 ml daugiaryžiui skirtų ryžių

50 g baltojo vyno

1 l daržovių sultinio

5-6 gražūs baravykai

2 šaukštai tarkuoto parmezano

druska

smulkiai supjaustytų petražolių

Storasieniame puode 2 šaukštuose sviesto pakepinti smulkiai supjaustytus svogūnus, kol jie taps permatomi, suberrti ryžius ir pakaitinti kelias minutes. Supilti vyną ir išgarinti. Mažomis porcijomis pilti sultinį ir troškinti ant mažos ugnies vis pamaišant. Sudėti parmezaną ir išmaišyti. Jei reikia - įberti druskos.

Grybus supjaustyti plonais griežinėliais, pakepinti ant sviesto, pabaigoje pasūdyti.

Ryžius pabarstyti pjaustytomis petražolėmis, ant viršaus sudėti pakepintus grybus.

6 komentarai:

Aušra rašė...

Dar vienas ne tik gomuriui skanus, bet ir akiai patrauklus patiekalas, o negamybos periodai pas kiekvieną menininką pabūna ir praeina. Dabar dar pasakysiu, kad esu jūsų ir jūsų tvarinių gerbėja ir jau leidžiu sau įkyrėti prašymu :). Gal turite kur nors po ranka tokių senovinių :) pyragaičių receptą: būdavo ant trapaus sausainėlio uždėtas saldžiarūgštis kremas ir dar tas kremas būdavo plona lyg ir sviestine plėvele padengtas ir viskas suformuota būdavo kaip kokie nors viščiukai ir kitokie gyvuliukai ant to sausainio. Atrodo, kad Nykštuko kavinėje aš sostinę lankydama jais vaišindavausi, būdavo jų ir Kaune. Ieškau po visur ir receptų, ir gyvai paragauti, bet vis ne tokie. Gal man čia vaikystės prisiminimai tą skonį pagerina, bet vilties atrasti pačius tuos dar kol kas neprarandu. Beje, dėkui už plikytinukus, jie tikrai patys tie.

lelenka rašė...

sveika, ar galėčiau gauti tavo kontaktus? Labai norėčiau užsisakyti tortą tik niekur nerandu kokio emai...
mano:
el.kazlauskaite@gmail.com

Elžbieta rašė...

Aušra, ačiū labai už tokius malonius ir palaikančius žodžius :)
Dabar galvoju, kas per pyragaičiai tais laikais buvo gaminami, bet į galvą tik ateina trapūs pyragaičiai su baltyminiu kremu, kur iš baltyminio kremo ant trapaus pusgaminio viršaus buvo spaudžiami kiškučiai ir viščiukai, kartais viščiukai net buvo padažomi geltonai. ir plonas džemo sluoksnis buvo tarp sausainio ir kremo.

Aušra rašė...

Nėra už ką, jei širdy nuo to nors kiek geriau, tai ir man smagu. O "apysakos" tęsiniu užspaminsiu e-mailą :).

Asta rašė...

Na rizotas labai apetitnas atrodo. Tik klausimas dėl tų baravykų - ar jie marinuoti, ar šaldyti, ar kokia baravykų-žiemkenčių rūšis iš po sniego?:)

Elžbieta rašė...

Aušra :)

Asta :) siūlyčiau naudoti šviežius arba šaldytus baravykus. (Pas mane - šaldyti). Termiškai apdorojant konservuotus grybus, vis dėlto jų skonis yra visai kitoks.