2010 m. gruodžio 20 d., pirmadienis

Kūčioms. Silkė su svogūnų džemu ir džiovintomis slyvomis

Kučių klasika. Gilioj vaikystėje žiauriai nemėgau silkės su grybais arba silkės su pomidoriniais svogūnais. Nors pačią silkę valgiau. Kol vieną kartą neparagavau TOS silkės. Kurią daug-daug metų atgal pagamino miela Bronytė ir atskleidė man vieną mažutę paslaptį. Labai mažutę, bet nuo jos priklauso visas skonis. Nuo to laiko mėgstu būtent tokią silkę.


3-4 silkių filė
~1 kg svogūnų
2 šaukštai cukraus
150 g džiovintų slyvų
1 kupinas šaukštas pomidorų pastos
2 lauro lapai
aliejaus svogūnų kepimui

Svogūnus supjaustyti plonais šiaudeliais, pabarstyti cukrumi ir kepti aliejuje, kol svogūnų tūris nesumažės 2-3 katus, t.y. labai ilgai. Tai svarbu. Reikalui esant įpilti šiek tiek vandens. Džiovintas slyvas supjaustyti, suberti į pakepintus svogūnus ir troškinti toliau. Pomidorų pastą atskiesti stiklinėje vandens ir supilti į svogūnus. Įdėti lauro lapelius ir troškinti, kol neišgaruos skystis. Ataušinti ir sudėti ant silkės. Palikti mažiausiai valandai šaldytuve.

16 komentarų:

Septyni virtieniai rašė...

Jau vien iš skaitymo tų svogūnų su džiovintom slyvom NORIU, jau vien iš pavadinimo, nors puikiai žinau, kad tarp namiškių valgymo bendrininkų nebūtų.
O mažytė Bronytės paslaptis atskleista kur nors tarp eilučių, ar pasilaikai sau? Gi nieks neintriguoja taip stipriai, kaip paslapties anonsavimas.

skelbimai rašė...

Turėtų būti skanu, reikės išbandyti..
Ačiū.

Elžbieta rašė...

Dalia, :) gaila, kad kompanijos nėr... o paslaptis tai tik tiek, kad kepti reikia labai ilgai... Man, tuometinei septyniolikmetei, tai buvo kaip Amerikos atradimas :)

skelbimai, aha, labai skanu :)

Septyni virtieniai rašė...

Jau prisikepiau cibulių... silkės kol kas dar neturiu, tai šiaip kaip skanumą su bulka vis kabinu. Ir dalintis su nieku nereikia.
Turėjau pas save pyrago su karamelizuotais svogūnais receptą - kitą sykį, galvoju, pagerinsiu jį slyvomis. Puikiai tinka.

Elžbieta rašė...

Dalia, spartuolė :) tik dabar dabok, kad iki Kūčių liktų :) šiaip labai naudinga iškepti tuos svogūnus dieną prieš. Arba net dvi. Reikia man rytdienai susiruošti ir pakepinti :) bus mažiau darbų penktadienį :)

Aukse rašė...

Mmmm skamba labai skaniai. Butinai pabandysiu! :)))

Forelle rašė...

Labai neįprastas derinys, užtat ir vilioja. Ar būtų įmanoma kuo nors pakeisti slyvas? Vyras jų nevalgo

Vilija rašė...

Elžbieta, super skaniai gavosi - super!!!
Аčiū! :)

Elžbieta rašė...

Auksė, ne tik skamba skaniai :)

Forelle, galima be nieko :) bet tuomet į džemą kokį šaukštą balzaminio acto supilti reiktų, arba galima keisti bet kokiais džiovintais vaisiais. jei vaisiai būtų labai saldūs, tuomet kelis lašus citrinų sulčių - vieno žodžiu, truputį pažaisti reikia :) bet verta :)

Vilija, kaip man smagu :) tai tikrai puikus ir paprastas patiekalas :)

julė rašė...

Puikuoliška!
Tiesa, aš silkės nevalgau, tad mėgavausi vien svogūnais ir slyvom - nuostabus derinys! Puiku.

Elžbieta rašė...

julė, jo, su traškiu skrebučiu - pats tas :) nebandei su sūriu?

Sonatina rašė...

Elžbieta, tikrai be galo skanus pagardas silkei :) Ačiū! Tik kad sunku skanios silkės rasti...

Elžbieta rašė...

Sonatina, ačiū :) Visuomet perku neskrostas, su jom daugiau darbo, bet skonis labai geras. Dabar paskuttiniu metu Maximoje labai neblogos, didelės su galvomis :)

Odeta rašė...

O ilgai ilgai yra kiek? valanda, dvi? aš apie valandą kepiau, pridėjau dar džiovintų spanguolių, skanumas, tik truputį saldoka. ačiū už receptą!

Indrė rašė...

Ką tik pasidariau šį skanumyną silkei Kūčioms. Kabinau vis, kol perdėjau į indelį, kuriame leisiu pastovėt parą. Labai skanu! Ačiū.

Elžbieta rašė...

Odeta, aš asmeniškai kepu apie porą valandų :D na man tiek reikia. Nors, jau galima ir po vienos valandos valgyti :) O su silke irgi per saldu? nes čia toks summa-summarum derinys gaunasi saldžiarūgščiai sūrus :)

Indrė - teisinga reakcija :D slėpt kuo greičiau, kol neišsikabino )))) čia dažnai taip pasitako :D

smagu kad patiko :)