2009 m. balandžio 8 d., trečiadienis

Velykoms. Saldainiai "Paukščių pienas"

Tradicijų sergėtojai vargiai ar pritars, kad tai įprastas Velykoms desertas :) O aš sakysiu, kad labai netgi tinka :) Juk skirtas paukščiams :) tikriems pavasariniams ženklams.... Aš mėgstu tradicijas, bet kartu mėgstu ir išdykauti...

2 baltymų
100 g cukraus
vandens sudrėkinti cukrui
5 g želatinos
citrinos rūgšties
30 g sviesto
30 g kondensuoto pieno su cukrumi

200 g šokolado

Želatiną užpilti 20 ml vandens ir palikti išbrinkinti.
Sirupas (iš vandens ir cukraus) verdamas kaip nurodyta čia.
Užpylus cukrų vandeniu, ištirpinti jį kaitinant ant labai mažos ugnies. Kai sirupas pradeda virti, susidaro smulkūs burbuliukai ir putos.Verdančio sirupo maišyti negalima. Drėgnu teptuku apvalyti susidariusius cukraus kristalus nuo puodo sienelių.Virti nemaišant, kol sirupo temperatūra pasieks 116–118 °C.
Jei nėra specialaus termometro, galima kitu būdu patikrinti, ar sirupas išviręs. Į vandenį su ledukais įpilti ¼ arbat. šaukštelio sirupo. Vandenyje iš sirupo susidaro minkštas kamuoliukas, jį paspaudus pirštais kiek keičiasi jo forma. Sirupą nukaisti nuo ugnies, į išvirtą sirupą supilti želatiną, masės tūris padidės, bet po kelių sekundžių sukris.
Išplakti kiaušinio baltymus iki putų ir visą laiką plakant supilti verdantį sirupą su želatiną. Pilti tarp plakimo šluotelės ir plakimo indo krašto. Įberti citrinos rūgšties. Visą laiką plakti. Atskirai gerai išmaišyti sviestą su kondensuotu pienu. Kai baltymų masė truputį praauš, įdėti sviestinį kremą ir plakti, kol galutinai atauš. Pastabos

Masę supilti į stačiakampę formą 20 x 20 cm, išklotą maistine plėvele. Stingdyti šaldytuve min. 8 valandas. Šokoladą ištirpinti, praaušinti. Svarbu, kad jis nebūtų šiltas, kad neištirptų paukščių pienas. Paukščių pieną supjaustyti stačiakampiais gabaliukais ir glazuruoti šokoladu. Sustingdyti.

24 komentarai:

Anonimiškas rašė...

Elžbieta, tu su TOKIAIS šventinias patiekalais nori nužudyti savo blogo lankytojus :)
Monika

Beata Nicholson rašė...

Elzbieta, tu mane jau nuzudei...man pauksciu pienas yra megstamiausias dalykas ever....galiu suvalgyt visa saldainiu fabrika...
Tu kaip visada nepakartojama...

Egle rašė...

O, Viešpatėliau... Noriu čia ir dabar. Ryte paskaitysiu atidžiau apie sudedamąsias dalis (dėl mniego trūkumo). Tikrai žinau, kad čia bus ryto darbas nr.1.

Vilma rašė...

Puikumėlis! :) O pravėsęs šokoladas nepasidaro labai tirštas ir nesunku juo glaistyti saldainukus?

Elžbieta rašė...

Vaje.... kiek nužudytųjų.... :))))) Merginos, greitai kelkitės :))))

Monika, :)
Beata, išsidavei :)))
Eglė, na, ir kaip ten ryte? Dažnai ryte viskas kitaip atrodo :)

ksi rašė...

lenkiu galva - nerealiai cia!

Elžbieta rašė...

ksi, :) ačiū labai :)

rusvaplaukė rašė...

būtinai mėginsiu. mano šeimyna dėl jų kraustosi iš proto - tik kad retai teperkam ,)

IRRI style rašė...

Labai šaunus receptukas ir tikrai vertas pagaminimo :) Traukiu eilėn ;)

Elžbieta rašė...

Julė, ir aš kažkodėl retai perku... anksčiu buvo daugiau intrigos - vienoje dėžutėje galima buvo rasti ir baltų, ir geltonų ir šokoladinių... imi saldainį ir žiurinėji, kokia spalva šviečia, kur ploniausias šokolado sluoksnis :))))) o dabar - perki dėžutę ir žinai...

Irma, :) lauksiu rezultatų :)

Ginte rašė...

oi! cia gi musu vaikystes tortas!! taip, taip, TORTAS :). musu mamaite ir dar tuzinas jos draugiu toki gamindavo, buvo baisiai madingas apie 1980-uosius. i balta "pauksciu piena" dar primesdavo spalvotu zele gabaliuku, o iskratytas is formos tortas budavo aptarkuojmas sokoladu (matyt, bande ir glazuruoti, bet... ;)). kaip cia nesove tada niekam i galva is tos pacios mases pasigaminti, va, tokiu saldainiu? tuomet tokiu deficitiniu saldainiu...
faina buvo prisiminti. aciu...

Elžbieta rašė...

Gintė, taip :) tortas :) o čia http://zaidziamevirtuve.blogspot.com/2009/04/sokoladas-sokoladas-pauksciu-pienas.html jis visas :))) tik truputį pagerintas atsižvelgiant į šiuolaikinius norus/galimybes. Bet mano tai darytas pagal tortą "Vilija", tokį pramoninį, ne namuose keptą :)
prisiminimai... smagu... man išties smagu :) tokios emocijos labai vertingos :)

Gintarė rašė...

super!!!!

Elžbieta rašė...

Gintė, aga :) super :)

Anonimiškas rašė...

o kiek vandens reikia piltiant cukraus verdant sirupa? nes man jau kai isvire gavosi nebe sirupas o susoko i gabala tas cukrus

Jurgita rašė...

ir ank kokios temperaturos virti?

Elžbieta rašė...

To Anonimiškas. Tai reiškia, kad buvo perilgai virtas sirupas. Deja, dažniausiai tai nėra tas dalykas, kuris išeina iškart. O vandens reikia pilti tiek, kad sudrėktų cukrus. Aš dabar pamatavau, tai 100 g cukraus 2 šaukštų perdaug. Reiktų kokių 25 ml.

Jurgita, taip, kaip patogiau. Kol nėra įgūdžių, geriau mažą kiekį virti ant mažos ugnies, kai jau bus drąsiau - ant didesnės :)

Saidas rašė...

laba diena.o kiek laiko reikia stibgdyti pauksciu piena?

Elžbieta rašė...

Saidas, :) sveiki :) 8 valandas mažiausiai :)

Anonimiškas rašė...

p.s. pastebejimas,kad cia labai maza gavosi mase , tikriausiai reiketu dozes padidinti:) na bet pabandyt vertejo.. dabar stingsta, ziuresim kaip cia iseis :)

Elžbieta rašė...

O argi paukčių pieno dėžutėje būna daug? :)

Anonimiškas rašė...

O ar galima kondensuotą pieną pakeisti kuo nors kitu?

Elžbieta rašė...

Vietoje sviesto su kondensuotu kremu galima idėti 60 g bet kurio sveistinio kremo. :)

Asta Oleskeviciute rašė...

Labas Elžbieta.
Gaminau aš paukščių pieno saldainius. Labai skanu ir miela. Bet apie šokoladą turiu nedaug žinių... Ir noriu daugiau. Pirkau baltą "Schogetten" ir juodą "Pergalė". Na paskaičiau, kad be kakavos sviesto nėra jokių kitų riebalų ir pamaniau- tiks. Bet baltasis elgėsi labai keistai: pamirkius kelis gabalėlius paukščių pieno ėmė tirštėti ir trauktis į gumulėlius. Nelabai suprantu kodėl.
Gal gali atskleisti, kur šokoladą perki tu ir koks jis turėtų būti.
Dėkoju iš anksto!