2009 m. balandžio 4 d., šeštadienis

Šokoladas, šokoladas, paukščių pienas :)

Sveiki, sveiki, sveiki!!!! Labai džiaugiuosi galėdama vėl įsijungti į bloginimą :) Kaip gerai, kai galiausiai priimamas koks nors sprendimas :) Bet savaitė su reanimuojamu kompu, kai viltis isižiebia ir gęsta... kai reikia prašyti įsijungti ir suspėti... tiesiog suspėti :) o, kaip sako rusai, кто не успел, тот опоздал... tai tų vėlavimų buvo daugiau, nei suspėjimų... už tad namuose išvalyti langai, išskalbtos užuolaidos, sutvarkyta virtuvė, net pusiau numegzta palaidinė dukrai... net neįtikėtina :) Kuo puikiausiai pasitvirtina posakis, apie tvarką namuose... jei ji yra, reiškia sugedęs kompiuteris :) bet čia taip, kiek hiperbolizuoti pabambinimai :)


Labai pasiilgau. Todėl ir sveikinuosi su labai skaniu tortu. Deja, nėra prapjauto... kaip visuomet :) man lieka tik tikėti tais, kas valgė :)

Biskvitui

120 ml pieno
90 g sviesto
150 g cukraus
6 kiausiniai
6 tryniai
120 g miltų
60 g kakavos
2 šaukšteliai kepimo miltelių

Kremui:
8 baltymų
350 g cukraus
20 g želatinos
40 ml vandens želatinai išbrinkinti
100 g sviestinio kremo
1/6 šaukštelio citrinos rūgšties

Sviestiniam kremui:
250 g minkšto sviesto
200 g sutrištinto pienos su cukrumi
50 g šokolado

Pertepimui
250 ml pertrintų braškių

Sirupui
250 ml stiprios vaisinės arbatos
3 šaukšteliai cukraus
3 šaukšteliai citrinos sulčių
3 šaukšteliai vaisinės užpiltinės

Glajus iš "Triufelio" torto

150 g šokolado papuošimams

Įkaitinti orkaitę iki 180 С. 28 cm skersmens formą iškloti kepimo popieriumi. Ištirpinti sviestą piene, kiaušinius, trynius ir cukrų išplakti iki šviesiai gelsvos spalvos tirštos masės. Miltus su kakava ir kep. milteliais persijoti į kiaušinių masę. Porą šaukštų masės sumaišyti su pieno-sviesto mišiniu ir supilti atgal į bendrą masę. Atsargiai išmaišyti ir išpilti į paruoštą formą. Kepti apie 45 - 50 minučių. Išimti, nuimti popierių ir ataušinti ant grotelių. Geriausiai biskvitą iškepti dieną prieš sutepant tortą.

Paukčių pienui išplakti baltymai užpilami išvirtu cukraus sirupu su želatina, o vėliau sudedamas sviestinis kremas. Šiuo atveju bus labai naudingi "Operos" patarimai kaip išvirti cukraus sirupą ir kaip turi atrodyti sviestinis kremas.
  1. Išbrinkinama želatina
  2. Vienu metu reikia išplakti baltymus ir išvirti cukraus sirupą.
  3. Paukščių pieno cukraus sirupui suberti cukrų į prikaistuvį ir užpilti tiek vandens, kad apsemtų cukrų, bet atsargiai, nepadauginti. Cukrus turi būti šlapias, bet ne plaukiojantis :)
  4. Kai sirupas išviręs, į jį supilti išbrinkintą želatiną. Masė labai padidės, bet po to grįš į pradinę stadiją :)
  5. Sirupą su želatiną atsargiai supilti į besiplakančius baltymus
  6. Visą laiką plakant suberiama citrinos rūgštis
  7. Į dar šiltą, bet ne karštą baltyminį kremą sudedamas sviestinis kremas (turi ištirpti :)
  8. Sudėjus sviestinį kremą, masę suskystėja, vėliau ji sustings.
Sviestiniam kremui minkštą sviestą plakti, kol pasidarys purus. Tada palaipsniui pilti sutirštintą pieną. Pabaigoje galima įberti vanilinio cukraus. Atidėti kremo paukščių pienui. Šokoladą ištripinti ir praaušusį supilti į kremą. Išplakti.

Formą iškloti popieriumi, palei šonus įdėti popierinę "apykaklę". Biskvitą supjaustyti į tris sluoksnius, vieną įdėti į formą, sudrėkinti sirupu, patepti trintomis braškėmis. Įpilti pusę paukščių pieno. Uždengti kitu sluoksniu, viską pakartoti. Viršų uždengti trečiu biskvito sluoksniu, sudrėkinti likusiu sirupu. Palikti sustingti nakčiai. Išimti iš formos, išlyginti sviestiniu kremu ir padengti viršų ir šonus šokoladiniu glajumi ir papuošti šokoladiniais papuošimais.

20 komentarų:

Indrė rašė...

Mmmm fantastika.... Tie tavo tortai veda mane i pagunda dirbant sale alkavos i ja begti ir prisipirkti visokiu teslainiu... O nuo to mano pilvukas nebus grazesnis deja :/

Elžbieta rašė...

Indrė, ačiū :) geriau prie viryklės :) kartais torto gaminimo procesas taip užima, kad ragauti jau nebeįdomu :)

Indrė rašė...

Man visad idomu. Kai praejusia savaite pagaliau iskepem biskvita, kuris nesukrito buvo labai smagu :)

Gintarė rašė...

o viespateliau...iskur tokios dekoracijos...koks grozis....sakes!!!!

Elžbieta rašė...

Indrė, tai puiku :) po truputį viskas išeis :)

Gintarė, ačiū :) tiesiog paišiau ištirpintu šokoladu :)

Beata Nicholson rašė...

mieloji Elzbieta, koks stebuklingai skanus turetu buti shitas tortas...o darbelio prie jo tai atitinkamai...visai neisipaishytu deja shitas tortas i mano dabartini gyvenima, ash po keletos metu tokiu tortu imsiuos, dabar tai man tik greitai ir lengvai ir be cukraus sirupo:)

Elžbieta rašė...

Beata, ačiū :) tiesą pasakius, pati neragavau... tad negaliu nieko apie skonį pasakyti :) tik iš nuogirdų :)))) o darbo tai nelabai daug... patikėk :) žinai, kaip būna - akys bijo, rankos daro :) bet, manau Tu ir "greitai ir lengvai ir be cukraus sirupo" kuo puikiausių tortų gali prigaminti :) ne ką prastesnių :)

Anonimiškas rašė...

Sveiki, subrendau šiam šedevrui. Tačiau techninis klausimas - dalį sviestinio kremo dėsiu į paukščių pieno kremą. O likusioji sviestinio kremo dalis visa eis tik patepimui?Jo gi nemažai turėtų likti?Labai ačiū.Natalija

Elžbieta rašė...

Natalija :)
Taip, nemažai lieka, bet ir išlyginti irgi reikia nemažai. Tiesiog turiu įprotį daryti tiek, kad po to nereikėtų dar kartą daryti. Juk vienam tortui (priklausomai, kaip jis surinktas ir kaip sustingo) reikia mažiau kremo, kitam - daugiau. Jeigu man lieka sviestinio kremo, tada aš sudedu jį į indelį ir į šaldiklį. Jis kuo puikiausiai gali porą mėnesių ten išbuti. Tik svarbu parašyti, koks kremas ir kada buvo įdėtas. Labai dažnai būtent tokios kruopelytės kremo ir pritrūksta :)

Anonimiškas rašė...

Elžbieta,ačiū už tokį greitą atsakymą.GERŲ ŠVENČIŲ VISAI JŪSŲ ŠEIMAI.
N.

Elžbieta rašė...

Natalija, ačiū labai :) Jums taip viska, kas geriausia :) Šilumos, ramybės, džaiugsmo :)

Anonimiškas rašė...

Torta isbandziau Velykoms. Galiu pasakyti, kad tiesiog fantastiskas. Visiems labai patiko. Bet darbo tai tikrai nemazai buvo :)

Elžbieta rašė...

Labai džiaugiuosi :) O dėl daug darbo... ką gi... kartais reikia paplušėti :)

Anonimiškas rašė...

turiu klausimeli del sio tortuko:
kokia dali sviestinio kremo atideti pauksciu pienui? ir dar: kaip suprantu i likusia dali, kuri eis aptepimui imaisyti tirpinta sokolada?

Elžbieta rašė...

Paukščių pienui reikia 100 g sviestinio kremo be šokolado, kaip ir parašyta recepte. O į likusį kremą įmaišyti ištirpintą šokoladą :)

Anonimiškas rašė...

Skaniai "skaitosi" tortas. Tik turiu klausimą - sirupą supili į paukščių pieno kremą. Kokiu sirupu sulaistai biskvitus jau "klijuodama" tortą?

Elžbieta rašė...

:) yra du sirupai :) vienas - kremo sudedamoji dalis, kitas sulaistymui :) sirupas skirtas kremui surašytas prie kremo produktų ir prie kremo gaminimo, o sirupas skirtas sulaistymui - atskirai :)

Anonimiškas rašė...

Sveiki,

noriu gaminti šį tortą, bet nelabai suprantu kaip išsivirti sirupą kremui. Kaip suprantu šiam sirupui reikia imti 350 g cukraus, bet kokiu kiekiu vandens jį užpilti, kad išvirti sirupą?

Iš anksto dėkoju už atsakymą!

Elžbieta rašė...

:)
patikslinau kremo gaminimo eigą :)

Anonimiškas rašė...

Sveiki! Nusprendziau ismeginti si torta, bet nesu labai patyrusi virtuveje, tai norejau issiaiskinti pora dalyku is anksto, nepykit jei tai pasirodys kvaili klausimai. :)
Pirmiausia, kai biskvitui plakami kiausiniai su cukrumi, ar patariama tai daryti ranka, ar reikalingas mikseris (ar imanoma "perplakti" naudojant mikseri?)? Ir kitas, nebiskvitinis klausimas, ar sakydama "pertrintos braskes" turite galvoje tiesiog sutrintas braskes, ar braskes, pertrintas su cukrumi? Aciu is anksto.