2009 m. sausio 31 d., šeštadienis

Tutti-frutti

Turiu vieną tokią labai seną kulinarinę knygą. Pavadinimo nežinau, autorių nežinau, net leidybos metų nežinau. Žinau tik, kad kiek save prisimenu - tiek prisimenu ir šią knygą, mėgdavau ją vartyti būdama pas senelius.... ir dabar kaip bebūtų gėda prisipažinti, bet aš labai prisidėjau prie jos šiuometinės būklės (tada... labai seniai... nors ji ir tada buvo labai pagyvenusi).

Noro gaminti alkoholinius gėrimus niekad nebudavo, bet su malonumu skaitydavau vieną receptą su skambiu pavadinimu "Tutti-frutti". Ir kiekvieną žiemą vis keikdavau savo sklerozę, neleisiančią vasarą prisiminti tokį paprastą ir ... dabar jau aš žinau :) ir mano svečiai žino :))) nepeprastai efektingą receptą.

Apie užpiltinę pradedame galvoti vasaros pradžioje, kai pradeda nokti vaisiai ir uogos. Paruošiame trilitrinius stiklainius (užpiliau vieną, dabar žinau, kad to tikrai neužtenka :))) ), degtinę, romą, cukrų. Ir tokius vaisius ir uogas, kurie pradeda nokti. Pirmas sluoksnis pas mane buvo iš braškių. Nuplautas ir nusausintas braškes (maždaug 250 - 300 g) suberti į stiklainį, užpilti 2 - 3 šaukštais cukraus ir po ~150 ml degtinės ir romo. Kitas sluoksnis raudonieji serbentai, po to vyšnios, avietės, slyvos, persikai, kriaušės. (Vaisius supjaustyti skiltelėmis). Viskas kartojasi - kiekvienas sluoksnis vaisių užpilamas cukrumi, o pot degtine ir romu. Stiklainis uždaromas ir galutinai slepiamas į tamsią vietelę. Ir viskas pamirštama bent jau iki Kalėdų. (labai sudėtinga :))))) ) Po to skystis nupilamas, perkošiamas per kavos filtrą ir supilstyti į gražius buteliukus. Vaisius galima suvalgyti ir taip, galima panaudoti desertams.

13 komentarų:

Laurindre rašė...

Šiais metais ir aš planuoju pasidaryti šito gėrio. Bet kaip nepamiršti.

Elžbieta rašė...

Čia yra pirmas sudėtingas dalykas :))))) Antras - iškęsti neragavus, kol užpiltinė bręsta :)))

marija rašė...

O as cia teisingai supratau, sudedi braskes, uzpili, ir palieki; kai atsiranda kitu uogu, jas dedi ant braskiu, uzpili ir palieki ir taip iki uogu sezono pabaigos (arba kol stiklainis neprisipildys)? ar as cia kazka ne taip supratau? paaiskinkit man tundrai :) nes labai viliojanciai atrodo...

Elžbieta rašė...

Marija, labai teisingai viską supratote - tiesiog eina papildymas. Ir kiekius ir įvairovę galima pareguliuoti patiems. Siūlyčiau neatsisakyti romo, jis irgi priduoda šarmo :)

marija rašė...

Aciu :) Begu ruosti stiklainiuku :0)

Anonimiškas rašė...

Elžbieta, o užpylus uogas ar reikia iki kitų uogų padaryti pertraukėlę. Ar galima sudėti braškes, kitą dieną žemuoges?O kuo pridengti stiklainį?(žiemai)Ačiū Tau.Natalija

Elžbieta rašė...

Natalija, :) galima-galima :) Paprastai pridengiu stikliniu dangteliu, elementariausiu, galima ir polietileniniu :)

Anonimiškas rašė...

O aš turiu gero spirito ir taip nemažai. Kaip manai ar reiktų jį praskiesti prieš užpilant? Jeigu reiktų tai kuo ir kokiu santykiu? Moku gaminti vos porą naminių alkoholinių gėrimų - negėrimų, tai vyšnių trauktinę ir širšių medų, Dabar būtų pats metas išbandyt kažką naujo :)
Monika

Elžbieta rašė...

Monika, aš tai jau tik dabar išsiruošiau atsakyti... tvarkant paštą, dabar pastebėjau neatsakytą... atsiprašau :)
Spiritą šiaip reikėtų skiesti. Bent trečdalį ir daugiau :)

Rita rašė...

Užpiltinė bręsta, vaikomi visi susidomėję paragauti. Atidarysiu tik per Naujus metus. :)
Gaila, kad buteliuką mažą turiu, reikės sekančiais metais apsirūpinti didesniu :)

Natali rašė...

Elžbieta,labai ačiū už Jūsų nuostabius receptus, daug iš kurių jau esu išbandžiusi namuose, ypač tortų. Prašau patarkite kokį romą šiam receptui geriau rinktis šviesų ar tamsų.Ar teisingai supratau,kad užpildytas stiklainis laikomas tiesiog kambario temperatūroje tik tamsioje vietoje, ne šaldytuve ?

Vilma rašė...

Aš irgi praėjusiais metais tokį gėrį dariau. Baigiu nagus iki alkūniu nusigraužti, kad iš to atsargumo pirmam pabandymui (dariau apgraibomis, nes idėją kažkada buvau skaičiusi kažkokiam žurnale) dariau tiek mažai, nes populiarumas milžiniškas! Pavojingas gėrimas, nes skanus be galo, ragauti norisi dar ir dar, o tas linksmumas tik didėja ir didėja :D

Elžbieta rašė...

Vilma, svarbu, kad vėl sezonas artėja ir galima bus įvertinti tinkamai (pagamintos užpiltinės litrais :D) norą nusigraužti nagus :D