2009 m. sausio 4 d., sekmadienis

Grybų užkepėlė popieriniame "inde"


Vienas iš paprasčiausių dalykų, padedančių virtuvės darbuose, yra kepimo popierius. Atrodo, na ir kas čia tokio? Ir be jo galima gyventi. Bet su juo galima gyventi kūrybingiau be ypatingų pastangų. Dar nebandėte suvyniojus morkas į popierių pagaminti jas per tris minutes mikrobangų krosnelėje? Arba susukus tūtelę ką nors gražiai nupiešti ant torto arba lėkštės? O gal patiks būtent toks maisto paruošimo būdas?


4 porcijoms
200 g baravykų (galima imti šaldytus)
½ nedidelio svogūno
1 v.š. aliejaus
4 vid. dydžio bulvės
4 džiovintų pomidorų puselės
60 ml grietinėlės
60 ml sultinio
1 a.š. aliejaus su trumais
½ a.š. druskos
½ a.š. grūstų juodųjų pipirų
Rozmarino šakelė (~5 – 6 cm ilgio)
4 kepimo popieriaus lapai (~35 x 35 cm)

Svogūną smulkiai supjaustyti ir patroškinti svieste. Kai svogūnai suminkštės, pridėti supjaustytus baravykus ir pakepti 5 minutes. Bulves supjaustyti plonomis riekelėmis, sudėti jas i kepimo popieriaus centrą, ant viršaus grybus ir ant grybų džiovinto pomidoro puselę. Pabarstyti druska, pipirais, smulkiai supjaustytais rozmarinais. Grietinėlę, aliejų su trumais ir sultinį sumaišyti. Popieriaus kraštus sukelti į viršų, į vidurį įpilti grietinėlės-sultinio mišinį. Popieriaus kraštus užspausti. Kepti orkaitėje įkaitintoje iki 170 º C 30 – 40 min. Taip pat galima šį patiekalą pagaminti ir mikrobangų krosnelėje. Patiekti kartu su „indu“ kuriame kepė.

8 komentarai:

rusvaplaukė rašė...

oo - niekad nemaniau, kad taip kepti galima: kepti ką įvyniojus į foliją atrodo normalu (aišku, ne mikrobangėje), o popieriuje...
ačiū už puikią idėją. beje, tokie krepšeliai turbūt gražiai ir į stalą paduoti atrodo - it dovanos.

Elžbieta rašė...

Išties tokios užkepėlės labai gražiai atrodo patiektos ant stalo :) Beje, man tai ir skaniau kažkodėl, nei folijoje... Popieriaus suvyniojimo būdų yra ne vienas, tad galima ir kitaip suvyniuoti arba susegti susegėju (jei į mikrobangę nededame :) ) O idėja tai ne mano, dažnai tokia pasitaiko žurnaluose, aš tik propaguoju, labai nemėgstu plauti indų :))))

Egle rašė...

Sveiki, a6 tokiu gal ir keistu klausimu.. :)
Ar ne Jūs SuperMamos forume turėjote savo receptų temelę "Glacee receptai"?
Jei nesuklydau, tai prisipažinsiu, jog buvau ir esu ištikima skaitytoja ir ten, ir alfa.lt portale ir būsiu čia :)

Egle rašė...

Per anksti paklausiau iš susižavėjimo :) Dabar matau, kad autorė tas pats asmuo :)
kaip džiugu, jog "sugrįžot į eterį" :)

Elžbieta rašė...

Miela Eglė, nuoširdžiai dėkuoju už tokius malonius žodžius ir ištikimybę. Tikrai esu sujaudinta, labai netikėtai :) Ačiū! Bet gal bendraujam per "tu"? Butu gal patogiau? :)

Asta rašė...

O kas per aliejus yra aliejaus su trumais? Kuo jis ypatingas? Gal galima jį pakeisti paprasčiausiu alyvuogių aliejumi?

Asta rašė...

Labai skanu ir neįprasta. Ir labai patogu. Greičiausiai taip dabar visada darysiu.

Elžbieta rašė...

Asta, kaip smagu, kad užkepėlė patiko :) trumų aliejaus yra skonio studijoje ))))) keli lašeliai ir toks aromatas... mmmm... bet ir be jo labai jau neblogai ))) tai ne esminis, bet toks malonus "aksesuaras" ))))