2009 m. sausio 3 d., šeštadienis

Jogurtinis tortas su persikais


Vėl gi labai paprastas. Ir nors truputį šokoladinis. Be šokolado man niekaip neišeina. Gal todėl, kad neseniai man į rankas pateko gana nemažas maišiukas su puikiu belgišku konditeriniu šokoladu. Bet gal todėl jis ir pateko man į rankas, kad jį dievinu. Neplanavau jokių tortų Naujiesiems, todėl ir iškepiau iš to, kas buvo namuose.

Biskvitui:
6 kiaušiniai
6 šaukštai cukraus
6 šaukštai miltų (405 D)
1 citrinos nutarkuotas geltonasis žievelės sluoksnis
(apsidraudimui galima įberti 1 šaukštelį kepimo miltelių, bet nebūtinai)

Kremui:
350 ml persikų skonio jogurto
350 ml plakamosios grietinėlės
250 ml šviežiai išspaustų apelsinų sulčių
2 šaukštai cukraus pudros
20 g želatinos
50 ml vandens

Sirupui:
150 ml vandens
30 ml citrinos sulčių
3 šaukštai cukraus
(galima įpilti baltojo vyno)

maža skardinė (400 g) konservuotų persikų

Glajui:
100 g šokolado
50 ml grietinėlės
50 g sviesto

marcipano žvaigždėms išspausti

Biskvitui. Įkaitinti orkaitę iki 180 C, paruošti tortinę formą 22 - 24 cm apskritimo. Baltymus padėti plakti palaipsniui pilant cukrų. Kai baltymai išsiplaks, po vieną pilti trynius, kaskart paplakant. Suberti citrinos žievelę ir persijuotus miltus (ir kepimo miltelius). Kepti apie 45 - 50 min. Patikrinti mediniu pagaliuku. Biskvitą geriausiai iškepti prieš dieną.

Kremui želatiną užmerkti vandenyje 10 - 15 minučių, ištirpinti, bet neužvirti. Sumaišyti su apelsinų sultimis. Grietinėlę išplakti kartu su jogurtu ir cukraus pudra. Kelis šaukštus grietinėlės ir jogurto mišinio dėti į želatinos tirpalą ir išmaišyti, o po to sumaišyti su pagrindine mase.

Sirupui vandenį užvirinti su cukrumi, ataušinti ir sumaišyti su citrinos sultimis.

Glajui visus produktus intensyviai maišant pakaitinti prikaistuvyje kol viskas ištirps.

Torto surinkimas. Tortinės formos šonus iškloti popierine juosta. Persikus supjaustyti nedideliais gabaliukais. Biskvitą perpjauti į tris dalis. Vieną dalį į dėti į formą, pašlakstyti sirupu, įpilti trečdalį kremo ir sudėti puse persikų. Uždengti kitu lakštu, pašlakstyti sirupu, įdėti likusius persikus ir trečdalį kremo. Likusį kremą išlyginti ant pašlakstyto sirupu viršutinio lakšto. Palikti nakčiai šaldytuve. Torto viršų padengti glajumi taip, kad jis nuvarvėtų per torto šonus, ant viršaus išdėlioti marcipanines žvaigždes.

12 komentarų:

Indrė rašė...

Šį gražuolį pirmadienį gaminsim draugės gimtadieniui :) tikiuosi pavyks viskas. Gal kokių patarimų duotum? :)

Indrė rašė...

Beje mano tortine 26cm - ar gerai bus su tokiu kiekiu kaip nurodyta recepte?

Elžbieta rašė...

Indrė, oi, net ir nežinau, kokių patarimų :) Šiaip tortas nesudėtingas, paprastai gaminamas. Neturėtų būti povandeninių srovių :) Nebent reikia labai atidžiai maišyti želatinos tirpalą su grietinėlės ir jogurto mase. Būtinai porą šaukštų grietinėlės ir jogurto įpilti į truputį praaušusią želatiną, išmaišyti, po to galima dar kelis šaukštus sumaišyti ir tik po to viską sumaišyti galutinai :) Čia kad želatininių siūlų nebūtų kreme :)
Galima daryti ir 26 cm tortinėje, bet tortas bus žemesnis, biskvitą galima bus perpjauti į 2 dalis. Aš tai dar ketvirtadalį produktų pridėčiau... :)

Indrė rašė...

Kai barako virtuvėj tenka sunktis, tai bet koks patarimas padeda :)

Elžbieta rašė...

O, tai puikus treniruočių laukas :))) Po barako jokie sunkumai nebe sunkumai :) Jei kils klausimų - su malonumu atsakysiu :) Sėkmės :)

Elžbieta rašė...

Indrė, o kokią želatiną naudojai? Gal reikalas jos kokybėje, jei Tau ir kitas pyragas su želatina neišėjo. Kaip paruošei želatiną?

Indrė rašė...

Želatiną naudojau mmmm iš žalio pakelio, jie daug rūšių prieskonių gamina - nepamenu dabar tiksliai pavadinimo. Pirmą sykį tai žinau, kur problema - užpilta buvo verdantis vanduo, želatina, kad ir išsilydę, bet nusėdo į dugną ir neišsimaišė su jogurto mišiniu (draugė vėliau kai plovė puodelį pasakė, kad į tą kremą turbūt tik vandens supylėm, nes želatina prie sugno prikepusi).
Antram pyragui želatiną su drungnu vandeniu maišiau ir atrodo viskas išsilydė. Gal tiesiog per mažai jos naudojau, kad nesutraukė?

Elžbieta rašė...

Indrė, supratau :) ir Tu teisingai supratai :)Todėl kiek pakoregavau receptą.
Dirbant su želatina išvedžiau sau kelias nelaužiamas taisykles, jas esu parašiusi prie želė torto su vaisiais :)
Nebijok bandyti dirbti su želatina kitąkart. Tik pasiimk geros kokybės želatiną (manau, kad iš to, ką siūlo parduotuvės geriausiais pasirinkimas - Dr.Oetker. Ji gal nėra pigi, bet labai gera, manęs dar niekad nenuvylė).

Indrė rašė...

Na artimiausiu metu vėl žadu gaminti citrininį morengų pyragą http://pragarovirtuve.lt/morenginis-citrinu-pyragas/994/ , nes ka paskutinį sykį jį gaminau, net paragaut beveik neteko - tik iš draugų sužinojau, kad skanus buvo :D
O su želatina nežadu apsileist - reiks išmokt. O geriau į kokio šiltumo vandenį ją pilt? Šaltamt ji tik išbrinksta, karštam sėda, tai gal vidutiniam? :)

Elžbieta rašė...

Indrė, šaunuolė, kad nori išmokti :) Želatiną brinkai visiškai šaltame virintame vandenyje. Ji išbrinks, o po to reikia pašildyti ir taip ištirpinti :) Želatinos negalima užvirinti. Tai tiek :) Ir sėkmės su pyragu :) tikrai turi būti skanus :)

Jūratė rašė...

Padariau anytos gimtadieniui. Viskas gavosi. Vakar suvalgėme. Visi labai gyrė, o aš riečiau nosį. :D

Elžbieta rašė...

Jūratė, labai-labai smagu :) nusišypsojau ir aš ir pasidžiaugiau :)