2009 m. kovo 19 d., ketvirtadienis

Braškiniai burtai


Arba kaip iš vienos :))))) braškės padaryti daug :)))) Kai šaldytuve daug braškių, o braškių sezonas jau ant nosies (Kas paneigs? Juk laikas bėga net ne dienom, o savaitėms... tik neseniai buvo Kalėdos, o jau tuoj paukščiai atskris), spiria reikalas tas braškes pritaikyti dorai. Tad ir dedu visur, kur tik galima :)


150 ml pertrintų braškių
2 baltymai
100 ml cukraus
5 g želatinos
30 ml vandens
10 - 15 ml citrinos sulčių
15 ml vaisių užpiltinės arba likerio

Želatiną užpilti vandeniu (30 ml) ir palikti išbrinkti. Cukrų užpilti vandeniu (įpilti tiek, kad suvilgytų cukrų) ir išvirti sirupą iki minkšto kamuoliuko . Baltymus išplakti su braškėmis iki standžių putų. Į sirupą sudėti išbrinkintą želatiną ir viską supilti į besiplakančius baltymus. Supilti citrinos sultis, likerį. Plakti baltymus kol atauš. Masę supilti į kremines, į stiklines - kur Jums patinka :) Aš dar stiklinėės šoną papaišiau su šokoladu.

4 komentarai:

Anonimiškas rašė...

Oi, kaip apsidžiaugiau atradusi šį blogą... :) Nuostabios nuotraukos, šmaikštūs aprašymai... Ir įspūdingas šeimininkės produktyvumas. :) Šaunuolė!
Manija

Elžbieta rašė...

Net išraudau :) Ačiū labai ir kviečiu atrasti ne tik blogą, bet ir savo mėgstamus receptus jame :)

Letune rašė...

Ačiū už receptą. Norėčiau išbandyti, bet nelabai supratau, ar išsiplks baltymai kartu su braškėmis iki standžių putų? Gal pradžioj išplakti baltymus, o po to įdėti pertrintas braškes?

Elžbieta rašė...

Letune, :) kaip matosi nuotraukoje išsiplakė :) Tikrai turi išsiplakti :)