2009 m. vasario 16 d., pirmadienis

Opera II


Būsiu gudrutė :) Pasinaudosiu susiklosčiusiomis aplinkybėmis ir priskirsiu Operą ne tik Kepėjų be stabdžių vasario mėn. iššūkiui, bet ir Prancūzų virtuvės savaitei. Šis tortas kuo puikiausiai atitinka ir vieno ir kito projekto reikalavimus. Tik kiek primerkus akį, (dedant jau gatavo torto nuotraukas kitą dieną, nei sudėta visa šio torto gaminimo žingsnis po žingsnio medžiaga. Šiandien tiesiog pasidalinsiu įspūdžiais :)

Tortas skanus. Labai skanus. Bet mano dejonės dėl to, kad mažas, pasirodė bergždžios. Šio kiekio visiškai pakanka ne 4 - 6 porcijoms, bet mažiausiai 8. Ir reikalas ne sviestiniame kreme, kurio dažnai bijoma. Kalorijų ir riebalų šitame sviestiniame kreme mažiau nei tiramisu. Tiesiog šio torto skonis yra labai turtingas ir sodrus, o tokio tipo maistas kaip deimančiukas - šviečia net pats mažiausias :) .

Taigi:

  • Biskvitą ir toliau kepsiu supaprastintu būdu.
  • Šokoladinei masei imsiu daugiau šokolado - 300 g.
  • Sirupą baltymams nebūtinai, bet pageidautina virti iš c.pudros. Rezultatas tas pats, bet procesas smagesnis (nors nepigesnis).
  • Virsiu daugiau sirupo sudrėkinimui (tortas man pasirodė sausokas).
  • Pilsiu brendžio į kremą arba į sirupą... gal į abudu :))))
  • Prieš patiekiant tortą būtinai paliksiu mažiausiai pusvalandžiui kambario temperatūroje.
  • Pjaustyti tortą sušildytu po karštu vandeniu peiliu ir išplaunant ir nusausinat peilį po kiekvieno pjūvio.

Draugas Guglis parodo Operos receptus čia :)


5 komentarai:

rusvaplaukė rašė...

o manojo jau ir nebėra.. :) atrodo labai panašiai kaip ir tavasis. nors maniškis sausas nebuvo - tiesa, gausiai (labai ;}) laisčiau dar nuo tiramisu užsilikusiu kavos-romo sirupu.

Elžbieta rašė...

Tai ir mano nėra :))))) tik memuarai.... Čia rytinė foto sesija prieš einant į svečius :) Man atrodė, kad aš laisčiau pakankamai, bet, išėjo, kad ne. Labai bijojau, kad smarkiai permirks, todėl tik iš vienos pusės drėkinau, kitąkart iš abiejų :)

rusvaplaukė rašė...

aš iš vienos drėkinau, bet pyliau "per delną" (net nežinau, kaip tiksliai apibūdinti..), ir, kadangi nelabai įgudusi, truputį per daug pripyliau. bet puikiai sugėrė viską biskvitas ir net paskiau nešiojamas iš vietos į vietą - be jokių padėklų - nebyrėjo nelinko :}

Vilma rašė...

O aš net ne visą sirupą sunaudojau, nes pabijojau, kad pešlaps, todėl Opera gavosi truputį sausoka. :/ Bet biskvitas tikrai labai skanus ir puikiai tiks kitiems tortams, nes yra tamprus, netrupa. :)

Elžbieta rašė...

Aš tai apsišoviau :) Mane suklaidino biskvito purumas. Todėl ir drėkinau atsargiai :) nes paprasti tokie purūs biskvitai praskysta momentaliai. Aš irgi būtinai naudosiu kitiems tortams :)