2009 m. vasario 5 d., ketvirtadienis

Plikyti pyragaičiai su rūkytos žuvies kremu


Plikytos tešlos gaminiai yra neutralaus skonio, todėl puikiai tinka ne tik desertams ir saldiems kepiniams, bet ir pikantiškiems patiekalams. Juos galima įdaryti įvairiais įdarais, salotomis. Šįkart su žuvies įdaru.

Pagrindus kepame pagal šį receptą

Įdarui:
250 g karšto rūkymo skumbrės
200 g maskarponės sūrio
~ 100 ml grietinėlės
1 šaukštelis garstyčių
1/2 šaukštelio medaus
1 - 1 1/2 šaukštelio citrinos sulčių

Skumbrę ir maskarponę sutrinti iki vienalytės masės, palaipsniui pilant grietinėlę ir ja reguliuojant masės trištumą. Supilti garstyčias, citrinos sultis ir medų. Viską gerai išmaišyti.

Žuvies kremu įdaryti pyragaičius. Šiuo atveju geriau nupjauti pyragaičių viršunėles, nei spausti į vidų (masė gana sunkiai spaudžiasi).

7 komentarai:

Egluze rašė...

Kepiau Vėlykoms. Gavosi skanus, tik dėja ne pyragėliai, o blyneliai. Orkaitėje lyg ir iškilo, bet ištraukus subliusko.
Labai norėčiau dar kepti, bet norėtųsi kad gautusi pyragėliai :-). Gal yra kokių minčių nuo ko tai prikauso, nes dabar net neturiu idėjų, ką reiktų daryti kitaip. Gavosi skanus, tik dėja ne pyragėliai, o blyneliai. Orkaitėje lyg ir iškilo, bet ištraukus subliusko.
Labai norėčiau dar kepti, bet norėtųsi kad gautusi pyragėliai :-). Gal yra kokių minčių nuo ko tai prikauso, nes dabar net neturiu idėjų, ką reiktų daryti kitaip.

Egluze rašė...

Tiesa, dar noriu pad4kot už tokį detalų bandelių-pauštelių aprašyma. Buvo labai skanūs ir vaikams labai patiko!

Elžbieta rašė...

Eglužė, gaila, kad išėjo blyneliai. Manau, kad šiuo atveju kažkas buvo ne taip su pirmuoju kepimo etapu (aukštoje t-roje ir neatidarant orkaitės durelių) Gal jį reikėtų tiesiog pratęsti? Nes vidus nebuvo tiek iškepęs, kad išlaikytų visą pyragaitį.
Ir labai-labai džiaugiuosi kad paukšteliai patiko (aš ir pamiršau juos :)))) O kiškučių nedarėte? :)

Eglužė rašė...

Ne kiskuciu nedarem, kazkaip man pasirode sudetingiau juos padaryti, be to mano mažiui dabar cipcip rupi :-), bet bandeles is ties puikios.

Elžbieta rašė...

Koks smagus laikas, kai rūpi cipcip :)

LORETA rašė...

Elžbieta, norėjau Jūsų pasiteirauti, jei Velykų pietus darysiu antra valanda dienos, kada anksčiausiai galėčiau dėti kremą į pyragėlius? Gal pyragėlius galėčiau išsikepti vakare, o gal jie skanesni , kuo šviežesni? (ar jie turi būti traškūs ar minkšti?) Ačiū už operatyvius atsakymus.

Elžbieta rašė...

Loreta, galite kepti iš vakaro. Iškepusius įdėkite į maišelį, taip pat įberkite saują ryžių, kad sugertų drėgmę. Tuomet rytdienai jie liks kaip šviežiai kepti :) Tik būtinai visiškai juos atvėsinkitem, nes labai sudrėks.
Dėl drėgnumo, tai labai įvairiai :) nors geriau, kai lieka traškūs :)